+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

VİETNAM KAMBOÇYA

30-01-2021 - 07-02-2021
kişi başı/ $1749

1. Gün:  İSTANBUL – SAYGON (HO CHI MINH) // Cumartesi 
Turumuz Cuma akşamı saat 23.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 02.25’te Türk Havayolları TK168 sefer sayılı uçuşu ile Saygon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 17.10’da Saygon’a varış. Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restorantta alıyoruz. Geceleme otelimizde. 

2. Gün:  SAYGON // Pazar 
Kahvaltının ardından panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası ve Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz opsiyonel  olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otele transfer. Geceleme otelimizde. 
Cu Chi Tünelleri Turu 

3. Gün:  SAYGON – SIEM REAP // Pazartesi 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde. 
Öğle yemekli Mekong Deltası Turu 

4. Gün: SIEM REAP – ANGKOR THOM – ANGKOR WAT // Salı 
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde. 

5. Gün: SIEM REAP – HANOI // Çarşamba 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna katılabilirler. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz.  Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde. 
Tonle Sap Gölü tekne turu 

6. Gün: HANOI // Perşembe 
Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alıp otelimize transfer oluyoruz. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak “Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu”na katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde. 
Akşam etkinliği: Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu 

7. Gün: HANOI // Cuma 
Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel  olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay turuna katılabilirler. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. 
Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu 

8. Gün: HANOI – İSTANBUL // Cumartesi Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. Saat 22.00’da Türk Havayolları’na ait TK168 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz. 

9. Gün: İSTANBUL // Pazar 
Yerel saat ile 04.35’te İstanbul Havalimanı’na hoş geldiniz.

X Large Paket (Opsiyonel)

315 $ Yerine 295 $ Cu Chi Tünelleri $45,00
Öğle yemekli Mekong Deltası $80,00
Tonle Sap Gölü tekne turu $40,00
Akşam Etkinliği : Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu $55,00
Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu  $95,00

Large Paket (Opsiyonel)
260 $ Yerine 235 $ 
Cu Chi Tünelleri
$45,00
Öğle yemekli Mekong Deltası $80,00
Tonle Sap Gölü tekne turu $40,00
Öğle Yemekli Halong Bay tekne turu $95,00

 
**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 
Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır. 

 

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul – Saigon/Hanoi - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
Saigon – Siem Reap ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
Siem Reap – Hanoi ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri
Programda belirtilen şehirlerde 4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar 
2.- 4.- 6. günlerde öğle ve 1. günde akşam yemekleri 
Programda dahil olduğu belirtilmiş geziler
Ho Chi Minh ve Hanoi şehir turları
Türkçe rehberlik hizmeti

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
Yurtdışı çıkış fonu (50 TL) 
Yemeklerde alınacak içecekler
Seyahat sigortası
Programda dâhil olduğu belirtilmemiş geziler
Ekstra turlar
Programda dâhil olduğu belirtilmemiş öğle ve akşam yemekleri 
Kişisel harcamalar
Bahşişler
Vietnam (çok girişli) ve Kamboçya vizeleri

 

İki kişilik odada kişi başı:1.749USD 
Tek kişi konaklama:  

4* Otel
Saygon - 4* Aristo Hotel vb.
http://aristoSaygonhotel.com

Siem Reap - 4* Cheathata Angkor vb.
www.angkor.ctaangkorhotel.com
 
Hanoi - 4* Kuretake Inn vb.
http://www.kuretake-inn.com/thonhum84/en/

VİETNAM - KAMBOÇYA
30.01.2021 - 07.02.2021 (9 Gün, 8 Gece) 

Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
İSTANBUL-SAYGON 29.01.2021 23:00 30.01.2021 02:25 30.01.2021 17:10 THY TK 162
IST (İSTANBUL) SGN (Ho Chi Minh City)
HANOI-ISTANBUL   6.02.2021 22:00 7.02.2021 04:35 THY  TK 165
HAN (Hanoi) IST (İSTANBUL)

SIKÇA SORULAN SORULAR
         
Sağlık           
Vietnam ve Kamboçya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına   herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında   yiyeceğimiz öğle yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz   şekilde etkileyecek bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca  musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu   tüketmenizi öneriyoruz.               

Vize Bilgileri           
Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize   uygulamaktadır. Vietnam yeşil pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi   alabilmek için (Multi-entry) C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi   acenteniz size 100 Usd karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak   misafirlerimiz kapıda 50-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır. Kapıda 2   Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir. Kamboçya   Vizesi ise;  (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)  Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik   süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması   gerekmektedir.  2 Adet resim(arka   tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 30USD ödeme yaparak   vizelerini alabileceklerdir.  – Kapı   vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)               

Uçuş Süreleri           
İstanbul – Saigon:   10 saat // Hanoi – İstanbul: 12 saat               

Para Birimi           
Vietnam’ın para birimi Vietnamese   Dong’dur (VND). 1 USD yaklaşık 20.924 VND değerindedir. Kamboçya’nın para   birimi Cambodian Riel’dir (KHR). 1 USD yaklaşık 4.066 KHR değerindedir. Bu   gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda   bulundurmanızı öneriyoruz.               

Saat Dilimi           
Türkiye   ile her iki ülke arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00   iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 17.00.               

Telefon Kullanımı           
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz   uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak gezilecek bazı   bölgelerde şebeke problemleri söz konusu olabilir.               

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar           
Yanınıza kolayca giyip   çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da   hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih   etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de   getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.               

Yemek Kültürü           
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne   oldukça benzer bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı   öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız   yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.               

Elektrik           
Elektrik genellikle büyük   şehirlerde 220 volt, kırsal kesimlerde ise 110 volttur. Priz kullanımı ise A   tipi ikili yassı priz ve C tipi ikili ince yuvarlak priz şeklindedir.   Prizlerin örnekleri http://localti.me/ho               

Alışveriş           
Hanoi’de ara sokaklara dağılmış   geniş bir alışveriş bölgesi var. İpek kumaş ve hediyelik eşya bakımından   zengin olan Hanoi'de her şey çok ucuz. Siem Reap’de ise Psar Chaa ve Night   Market giyim kuşam ve hediyelik eşya alabilmeniz için uygun yerlerdir.        
 
 
Notlar: 
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

 

 


Tur Yorumları

Yorum Yap