+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

SELANİK VE ATATÜRK - ÖZGE ERSU İLE 19 MAYIS

17-05-2019 - 19-05-2019
kişi başı/ 990

01. GÜN · 17 MAYIS 2019 CUMA · İSTANBUL · SELANİK
05:00’te İstanbul Atatürk Havaalanında Özge Ersu ve acente yetkilileri ile buluşma. Uçuş işlemleri sonrası 07:20’de Atatürk’ün doğum tarihi olan Türk Hava Yolları TK 1881 sayılı uçuş ile Yunanistan Selanik’e hareket. Yerel saat ile 08:45’te Selanik Makedonya Havaalanına varış. Araç ve yerel yetkililer ile buluşma sonrası Özge Ersu eşliğinde keyifli bir Selanik gezisine başlıyoruz. Panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında Galerius Takı, Rotonda Anıtı, eski şehir Ano Poli, muhteşem manzarası ile Şehir Surları, Yunanistan’ın en büyük katedrallerinden Aya Dimitros (Agios Demetrius), Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey Cami, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Eleftherios Venizelos ve Büyük İskender Heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları, diğer Osmanlı ve Bizans eserleri yer alıyor. Bugün programa sığdıramadığımız yerleri son gün öğleden sonra gezme olanağımız da var. 
 
Öğle yemeğimizi ünlü Kalamaria bölgesinde, seksen senelik geçmişi ile geleneksel bir balık tavernasında alacağız.
 
Yemek sonrası otele geçiş, odalarınızın takdimi, yerleşme ve dinlenme.
 
Öğleden sonra yorucu olmayan keyifli bir yürüyüş için buluşuyoruz. Yakın çevremizi yürüyerek tanıyacak ve alışveriş olanağı bulacağız.
 
Özge Ersu Gezileri · Hoş Geldiniz Akşam Yemeği Ladadika bölgesinde, canlı müzik eşliğinde yerel bir tavernada. Bu saatlerde önceden tanıdığımız konuklar ile hasret giderecek, yeni katılımcılarımız ile tanışacağız. Unutmayınız: ‘Özge Ersu Gezilerinde yabancı yoktur, henüz tanışmamış gezi dostları vardır.’
 
İlk Geceleme · Selanik (1)
 
02. GÜN · 18 MAYIS 2019 CUMARTESİ · SELANİK · PHILIPPI · KAVALA
Erken kahvaltı sonrası Kavala için yola çıkıyoruz. Kavala öncesi ilk durağımız, Unesco Dünya Mirası Listesi içinde yer alan, bu coğrafyanın en önemli arkeolojik bölgelerinden Philippi. Büyük İskender’in babası II. Filip (Philippos) tarafından kurulan bu yerde göreceğimiz yerler arasında Bazilika, Tiyatro, Roma Forumu, St. Paul’ün de bir süre hapsi tutulduğu hücre ve Avrupa’nın ilk kilisesi Sekizgen Kilise yer alıyor. Sonrasında Kavala’ya geçeceğiz. Gezimizde panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında eski şehir, deniz feneri, kale, liman bölgesi, su kemerleri, yüz elli yıl öncesinin neoklasik yapıları, Pangia, Acropolis, Aziz Nicholas Kilisesi, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın evi, heykeli ve imarethane, diğer Osmanlı ve Bizans eserleri yer alıyor.
 
Öğle yemeğimizi tarihi bir otelde alacağız. Yemek sonrası şehir gezimizdeki diğer yerleri araç ve yürüyerek keşfedeceğiz. Sonrasında kısa serbest zamanımız olacak.
 
Akşama doğru Selanik’e dönüş ve serbest. Dinlenme.
 
Selanik’e Veda gecemizde, tarihi Ladadika bölgesindeki eğlenceli bir tavernaya gidiyoruz. Yerel müzik ve yerel mutfak eşliğinde geçireceğimiz saatleri uzunca bir süre anımsayacaksınız. Geç saatlerde otele dönüş.
 
İkinci ve Son Geceleme · Selanik (2)
 
03. GÜN · 19 MAYIS 2019 PAZAR · SELANİK · İSTANBUL ATATÜRK'Ü ANMA , GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMALARI
Uyandırma yoktur. Arzu ettiğinizce dinlenebilir, geç kahvaltı alabilir, dönüş hazırlıklarınızı yapabilirsiniz. Öğle saatlerine kadar çevrede yürüyüş yapabilir, açık olan mağazalardan eksik kalan alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Öğle saatlerinde buluşma ve otelden çıkış işlemleri. 
 
Önce 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için Atatürk’ün evine gidiyoruz. Burada kısa bir saygı duruşu yapacak ve İstiklâl Marşımızı okuyacağız. Sonrasında Türkiye’nin kurucusu Atatürk’ün doğduğu evi ayrıntılı olarak gezeceğiz.  (Günün önemi ve güvenlik uygulamaları nedeni ile Atatürk’ün Evi Ziyareti bir başka güne alınabilir ya da farklı bir saatte gerçekleştirilebilir.) 
 
Öğleden sonra geç öğle yemeğimiz için deniz kıyısında yerel bir restorana gidiyoruz.
 
Kalan zamanda Selanik’in hoş yerlerinde zaman geçirebilir ve önceki günlerde görme olanağımız olmayan diğer yerleri ve anıtları gezebiliriz.
 
18:30’da Selanik Makedonya Havaalanına hareket. Uçuş işlemleri sonrası 21:30’da Türk Hava Yolları TK 1894 ile İstanbul’a uçuş. Yerel saat ile 22:45’te İstanbul Atatürk Havaalanı’na varış ve gezimizin sonu.
 
Özge Ersu ile bir başka coğrafyada buluşmak üzere...
 
Geceleme · Evinizde 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER; 
Özge Ersu Eşliği · Profesyonel Rehberliği · Konferansları · Yürüyüşleri · Dinletileri Naviosa Turizm Profesyonelliği ve Özeni
Yerel Rehberlik ve Asistan Hizmetleri
Türk Hava Yolları ile İstanbul - Selanik - İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti · Alan Vergileri
Belirtilen veya Benzeri Aynı Kategori Otelde Standart Odalarda Konaklama Selanik (2)
Otelde Belirtilen Açık Büfe Kahvaltılar
Belirtilen Tüm Havaalanı Transferleri · Klimalı ve Konforlu Araçlar ile Ulaşım Belirtilen Tüm Panoramik Geziler · Yürüyüşler · Girişler · Müzeler
Belirtilen Tüm Öğle ve Akşam Yemekleri Yemeklerde Kişi Başı İki Kadeh · Şişe · Bardak Alkolsüz İçecek
Araç ile Yapılan Gezilerde · Günde (2) Kapalı İçme Suyu Rahatınız İçin Tüm Şoför ve Restoran Bahşişleri
Tüm Yerel Rehber ve Asistan Bahşişleri
Türsab Gezi Sigortası Havaalanı Gezi Belgeleri Kiti
Özge Ersu Gezi Yazıları · Haritalar · Belgeler

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER;
Tek Kişilik Oda Farkı
Yerinde Otele Kişisel Ödenen Yunanistan Konaklama Vergisi · Gece Başı Oda Başı 3 Euro Yurt Dışı Çıkış Bedeli
Vize Ücreti · Bu gezi için Schengen Vizesi Gerekmektedir Uçuşlarda Belirtilen Bagaj Sınırlamaları Üzerindeki Ek Ücretler
Uçuşlarda Belirtilen Süre Sonrası Yapılan Kayıtlarda Oluşabilecek Ücret Artışı
Yemeklerde Limit Sonrası Alkolsüz İçecekler Yemeklerdeki Tüm Alkollü İçecekler
Olası Wifi Internet Giderleri
Diğer Tüm Kişisel Harcamalarınız 
Belirtilmeyen Servis Ve Hizmetler

İki kişilik odada kişi başı: 990,00Euro 

SELANİK (2)
ANATOLIA HOTEL THESSALONIKI VB. 
https://anatoliahospitality.com/thessaloniki/

 

** Tek kişilik oda, aynı odada 3. yetişkin ve çocuk ücretlerini sorunuz.
*** Kredi kartı taksitlerinde bankaların belirlediği yasal masraflar ücrete eklenir.

SELANİK ( 3 GÜN ) - (2) GECE 

HERŞEY DAHİL 

17/05 CUMA  - 19/05 PAZAR 

ÖZGE ERSU EŞLİĞİNDE SELANİK · PHILIPPI · KAVALA · ATATÜRK’ÜN EVİNDE 19 MAYIS TÖRENİ


Tur Yorumları

Yorum Yap