+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

PUGLIA TURU

19-06-2019 - 24-06-2019
kişi başı/ 1300

1. Gün, 19 Haziran 2019, İstanbul – Bari – Locorotondo (70 km) (Çarşamba) 
06:30 İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminali check-in kontuarında buluşarak bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması.
08:50 Türk Hava Yolları, TK-1445 seferi ile İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kenti olan Bari’ye hareket.
09:55 Varışın ardından havalimanında karşılanma ve panoramik Bari şehir turu. Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu, eski şehir görülecek yerler arasındadır. Güney İtalya'nın yarımadasındaki Napoli'den sonra ikinci büyük kenti olan Bari, büyük bir bölgesel merkez ve özellikle Akdeniz'in doğu kesimiyle ilişkilerde önemli bir ticaret (Levante Fuarı) kentidir. Eski kentin yer aldığı burun, eski  ve yeni limanları ayırır; arkada yer alan 19. yüzyıl kenti, dama tahtası biçiminde bir plana göre kurulmuştur. Göz alabildiğine uzanan üzüm bağları ve zeytinlikleri çevreleyen kuru taş duvarları ile Itria Vadisinde bulunan ve İtalya'nın en güzel köyleri arasında yer alan Locorotondo'ya hareket ve kendinizi başka bir çağda yaşıyor gibi hissedebileceğiniz Puglia Bölgesi'ne özgü eşsiz Trulli evlerinden oluşan otelimize transfer ve odalara yerleşme. Öğleden sonra yapılacak Locorotondo turu yapılacaktır. Adını dairesel planından alan ve ‘cummerse’, yani eğimli binaların çok sayıda bulunduğu tarihi bölgenin dar sokaklarında yürürken eski çağların atmosferini yeniden yaşayabilirsiniz. 
Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
2.  Gün, 20 Haziran 2019, Locorotondo - Alberobello (8,7 km) - Monopoli (21 km) – Savelletri (15 km) - Locorotondo (20 km) (Perşembe)
Sabah kahvaltısının ardından Alberobello Kasabası ziyaret edilecek ve bu kasabayı dünya mirası haline getiren koni şeklindeki geleneksel çatıları ile Trulli evleri görülecektir. Konik çatılarıyla bizim Harran evlerini andıran bu yapılar, tamamen geleneksel yöntemlerle kireçtaşı kullanılarak ve harçsız olarak inşa ediliyor. Yöre sakinleri, yakın çevreden temin ettikleri malzemelerle, günümüzde de aynı şekilde ev yapmayı sürdürüyorlar. Tarih öncesi yapı tekniğiyle inşa edilmiş bu evler kasabaya masalsı bir hava veriyor. Geleneksel bir masseria çiftlik evinde mozzarella ve burrata peynirleri ile yöresel ürünlerin tadımı yapılacaktır. Öğleden sonra Monopoli'ye hareket. Dar sokaklarındaki tarihi binaları ve kule evleri ile bir labirent gibi olan şehir, kum tepeleri ve koylarıyla, çok uzun bir plajı olan Capitolo ile de ünlüdür. Ardından Savelletri di Fassano sahil kasabasına hareket ve yerel restoranda akşam yemeği. Otele dönüş ve geceleme.
 
3. Gün, 21 Haziran 2019, Locorotondo - Matera (76 km) - Polignano a Mare (75 km) - Locorotondo (33 km) (Cuma)
Sabah kahvaltısının ardından Harran evleri ile  benzerliği olan Trulli evlerinden sonra Kapadokya'daki gibi mağaralara oyulmuş evleri ve kiliseleri ile kendine özgü bir kasaba olan, UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınan Matera Kasabası'nı ziyaret. Matera farklı manzaraların, sınırların, medeniyetlerin, kültürlerin birleştiği şehirdir. Matera taşların şehridir. Tuf kayalık bölgesinde, kayaya kazılarak inşa  edilen kiliseler ve evler oluşturulan meşhur "Matera Taşları (Sassi di Matera)" semti bulunur. Matera'nın bu semtinde hala içinde yaşanmakta olan bu tarihsel yerleşke 1993'te UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kabul edilmiştir. Şehir, Arap-Bizans ve Fransız etkisi altında bir karışım oluşturmuş olup Bölge Barok tarzının açık biçimde Neapolitan etkisinde kaldığını göstermektedir. Matera'da bulunan, neolitik, bronz ve demir çağlarına tarihlenen seramik ve paleolitik kalıntıları Ridola Ulusal Müzesi'nde sergilenmektedir. La Grotta della Petrarola'da yöresel ürünler ve şarap tadımının ardından Adriyatik Denizi üzerinde yer alan Polignano a Mare’ye hareket. "Nel Blu Dipinto Di Blu (Volare)" adlı şarkısıyla dünyaca tanınan İtalyan besteci ve şarkıcı Domenico Modugno’nun doğduğu Polignano a Mare, dar sokakların ve doğal mağaralara sahip sarp falezlerin üzerine inşa edilmiş beyaz evlerin bulunduğu, Orta Çağ'dan kalma şiirsel ve keyifli bir kenttir. Turun ardından otele dönüş ve geceleme.
 
4.  Gün, 22 Haziran 2019, Locorotondo – Martina Franca (6,3 km) - Ostuni (24 km) - Lecce (77 km) (Cumartesi)
Sabah kahvaltısı ve otelden ayrılış işlemlerinin  ardından Apulian Barok tarzının olağanüstü örneği olan, büyüleyici tarihi kent Martina Franca ziyaret edilecektir. Kentin merkezindeki 18.y.y.'a ait görkemli Palazzo Ducale ve diğer tarihi binaları keşfedilecektir. Ardından "beyaz şehir" olarak anılan Ostuni ziyaret edilecektir. Ostuni, kemerlerin, kulelerin, sarayların, avluların, terasların, sokakların, asilzadelere ait konakların ve dükkanların ardarda bulunduğu bir kasabadır. Yerel restoranda öğle yemeği için serbest zaman sonrası Lecce'ye hareket ve varışın ardından otele transfer. Odalara yerleşerek kısa bir süre dinlenmeniz için serbest zaman. Akşam üstü yapılacak panoramik Lecce şehir turu esnasında Barok tarzı mimarinin altın çağında yapılan, günümüzde iz bırakan eserler, Piazza Duomo, Assunta Katedrali ve büyüleyici kulesi, Bishop Sarayı, Ruhban Sarayı ve Santa Croce Bazilikası görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün, 23 Haziran 2019, Lecce – Otranto (46 km) – Gallipoli (68 km) - Lecce (39 km) (Pazar)
Sabah kahvaltısının ardından hem Puglia'nın hem de İtalya'nın en doğusunda bulunması nedeniyle "Doğu'ya açılan kapı" olarak bilinen Otranto'ya hareket edilecektir. Fatih Sultan Mehmet zamanında bir dönem Osmanlıların fethettiği bir sahil limanı ve kasabası olan Otranto'da Kale ve katedral ziyaretinin ardından dar sokaklarında yürüyüp, el işinden tasarım kıyafetlere kadar farklı ürünler barındıran küçük butiklerden, gurme dükkanları olan enoteca'lardan alışveriş yapabilirsiniz. Ardından Gallipoli'ye hareket.
Yerel restoranda öğle yemeği için serbest zaman sonrası bir adacığın üzerine kurulu Gallipoli tarihi şehri gezilecektir. Angioino Kalesi, daracık sokakları, kemerler ile birbirine bağlanan evler ve kiliseler görülecek yerler arasındadır. Öğleden sonra Lecce'deki otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelimizde. 
  
6. Gün, 24 Haziran 2018, Lecce – Bari (167 km) – İstanbul (Pazartesi)
07:00 Sabah erken kahvaltı ve otelden ayrılış işlemlerinden sonra Bari havalimanına transfer.
09:00 Bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanması.
10:55 Türk Hava Yolları TK-1446 seferi ile İstanbul’a hareket.
14:05 İstanbul’a varış ve başka bir turumuzda görüşmek dileği ile. 
Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler;
• Türk Hava Yolları ile İstanbul /  Bari / İstanbul gidiş, dönüş uçak bileti 
• Havalimanı vergileri 
• Locorotondo’da 3 gece 5 yıldızlı Trulli evlerinden oluşan Il Palmento Hotel veya benzeri otelde kahvaltı dahil    konaklama   
http://www.ilpalmento.com/itaindex.html
• Lecce’de 2 gece 5  yıldızlı Risorgimento Hotel veya benzeri otelde kahvaltı dahil konaklama 
http://www.vestashotels.it/risorgimento_resort/ita/home.htm
• Programda belirtilen tüm transferler
• Programda belirtilen panoramik şehir turları
• Programda belirtilen 2 akşam yemeği
• Alberobello ve Matera'da yöresel ürünler tadımları
• Seyahat sağlık sigortası 
• Rehberlik hizmetleri
 
Tur Ücretine Dahil Olmayan Servisler;
• Schengen vize ücreti, kişi başı 120 EUR 
• Yurt dışı çıkış harç pulu, kişi başı 15 TL
• Programda belirtilmeyen ve öğle ve akşam yemekleri
• Dahil olan yemeklerde alınacak içecekler
• Müze veya ören yeri giriş ücretleri
• Tüm şahsi harcamalar
İki kişilik odada kişi başı: 1.300EURO
Tek kişilik oda: 1.520EURO

LA BELLA PUGLIA
Bari, Locorotondo, Alberobello, Monopoli, Savelletri, Matera, Polignano a Mare Martina Franca, Ostuni, Lecce, Otranto, Gallipoli

19 - 24 Haziran 2019

5 GECE 6 GÜN 

 

Notlar;
*Seyahat bitiş tarihi itibarı ile pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Yeşil pasaportlara vize gerekli değildir.
* Kurlarda, vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek zamlar fiyatlara yansıtılacaktır.
* Rehberimiz yol, hava veya olağanüstü koşullara göre programda değişiklik yapma insiyatifine sahiptir. 

 


Tur Yorumları

Yorum Yap