+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

NEPAL HİNDİSTAN

18-01-2020 - 26-01-2020
kişi başı/ $2099

NEPAL & HİNDİSTAN TURU THY 18 - 26 OCAK 2020 (SÖMESTİR)

Havalimanında Buluşma: 17 Ocak 2020 Cuma saat 22:00 
    
1. Gün: İstanbul – Katmandu // 18 Ocak  2020 Cumartesi    
17 Ocak Cuma günü saat 22.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyoruz. 18 Ocak 2020 Cumartesi günü Saat 01.30’da Türk Hava Yolları’na ait TK 726 sefer sayılı uçak ile Nepal’in başkenti Katmandu’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11.30’da Katmandu’ya varıyoruz ve panoramik  şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerle maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan  “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

  
3. Gün: Katmandu // 19 Ocak  2020 Pazar     
Kahvaltıdan sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.      

  
4. Gün: Katmandu – Delhi – Agra  // 20 Ocak  2020 Pazartesi   
Kahvaltının ardından Delhi uçumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Delhi’ye uçuş. Varışta Agra’ya yolculuğumuz başlıyor. Varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Akşam yemeği sonrası  dileyen misafirlerimiz Akşam Etkinliği olan Mohabbat Taj Show’na katılabilirler. Bu turumuzda Şah Cihan’ın,  eşi kraliçe Mumtaz Mahal’e olan dillere destan aşkını ve eşi için yaptırdığı mimari harikası Taj Mahal’in hikayesini anlatan müzikal tiyatro gösterisiyle eşsiz anlar yaşayabilirsiniz. Konaklama otelimizde.      
Akşam Etkinliği: Mohabbat Taj Show: 70-USD Kişi Başı (Gold Class)

5. Gün: Agra – Fatehpur Sikri -  Jaipur // 21 Ocak  2020 Salı        
Kahvaltının ardından Agra Kalesi gezimiz için hareket ediyoruz. Şah Cihan, yaşamının son günlerinde büyük oğlu Âlemgir tarafından buraya hapsedilmiş ve ömrünün son 8 yılını onu tüm dünyada ölümsüz kılacak Tac Mahal manzaralı odasında geçirmiştir. Kale gezimizin sonrası dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen, İmparator  Şah Cihan’ın büyük bir aşkla sevdiği ve doğum sırasında kaybettiği eşi Mümtaz Banu Begüm anısına yaptırdığı, Dünyanın Yedi Harika’sından birisi olan Tac Mahal oluyor. Yapımında 21 yıl boyunca 22 bin işçinin çalıştığı, parlak, ince mavi damarları olan beyaz mermerin taşınmasında 1000 filin kullanıldığı bu yapıda Osmanlı etkisi de bulunmaktadır. Ana kubbe İsmail Efendi tarafından tasarlanmış, genel tasarımda üstad İsa'nın yardımı bulunmuştur. İçinde ve dışındaki işlemelerde Kuran’dan birçok ayet de bulunduğu yapı; kubbesi ve dört köşesindeki minareleriyle, hangi yönden bakarsanız bakın simetriktir. Gün doğumda pembe, öğlen beyaz, ay ışığında altınımsı renge bürünen Tac Mahal bu özelliği ile Mümtaz Mahal’in his değişikliklerini yansıtmaktadır. Sonrasında Agra’nın 40 km batısında bulunan, Zafer Şehri" anlamına gelen ve İmparator Akbar’ın 1569 yılında oğlunun doğumu şerefine yaptırdığı sarayları, camileri ve kaleleri ve yapımından 14 yıl sonra politik sebeplerden ötürü terk edilen çöl şehir Fatehpur Sirki mimari yapısını ziyaret edeceğiz. Diwan-ı am, Diwan-ı Khas , Pachisi, Jodha Bai Sarayı, Mariam Sarayı veya Altın Oda (Sunehra Makan), Birbal Sarayı, Rüzgâr Sarayı (Hawa Mahal), Panch Mahal göreceğimiz yerler  arasında. Tur bitimi Jaipur’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

  
6. Gün: Jaipur  // 22 Ocak  2020 Çarşamba    
Kahvaltımızın ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan, Maota gölünün üzerinden tepelere yükselen 1639 yılından beri hiç restore edilmemiş,  Rajput Mimarisinin essiz bir örneği olan,  kraliyet salonlarının muazzam el içliliğine tanıklık edeceğimiz Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye jeepler ile çıkacağız. Kale gezimizin ardından Rajasthan eyaletinin en büyük aynı zamanda merkezi şehri Jaipur’daki gezimize devam edip,  Moğol tarzlarından esinlenerek inşa edilmiş, muhteşem koleksiyona sahip bugün müze olarak kullanılan Maharaja Şehir Sarayını ve hemen yanında yer alan astrolojik ve astronomik gözlemevi Jantar Mantarı ziyaret ediyoruz. Sonrasında rengarenk Hindistan'a şahit olacağınız Johari, Bapu ve Nehru pazarlarından birini görüp otele transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

  
7. Gün: Jaipur – Varanasi // 23 Ocak  2020 Perşembe    
Kahvaltımızın ardından özel aracımızla Havaalanına varış ile birlikte Varanasi uçuşumuz için check in ve bagaj işlemlerimiz tamamlıyoruz sonrasında  Varanasi uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımız ile birlikte otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Check in (standart check in zamanı 15:00’dir. Odalar müsaitse check in işlemi daha erken yapılacak)  ve yerleşme sonrası Geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelden hareket edeceğiz. Gün batışında Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız.  Bu benzersiz deneyim sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.       

8. Gün: Varanasi – Delhi // 24 Ocak  2020 Cuma   
 Sabahın erken saatlerinde geleneksel Hint ayinlerini izlemek için otelimizden ayrılacağız. Gün doğuşunda Ganj Nehrini ziyaretimizde tekrar hayata döneceğine inanılan ölülerin yakılışını ve davullar eşliğinde gerçekleştirilen seremonileri izlerken kelimenin tam anlamıyla eşsiz bir deneyim yaşayacağız. Ardından Kashi Wishwanath , Banaras Hindu Üniversitesi ve Bharat Mata Tapınağını ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Gezimiz sonrası  otelimize kahvaltımızı almak için dönüyoruz. Serbest zamanın ardından havaalanına transferimizi gerçekleştireceğiz..  Yerel Havayolları ile  Delhi’ye uçuş. Varışta Otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.            
       
9. Gün: Delhi // 25 Ocak  2020 Cumartesi    
Kahvaltının ardından tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’yi keşfedeceğiz. Gezimizin ilk bölümünde Eski Delhi var. Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Kırmızı Kale’nin önünden geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görecek ve Mahatma Gandhi’nin anıt mezarını ziyaret ettikten sonra geleneksel çek çekler ile kısa bir tur yapıyoruz.  Yeni Delhi turumuzda Zafer Kulesi (Qutub Minar), Humayum Türbesi , Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Parlamento, Hükümet Binalarını ve Sikh Tapınağını görüp otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimiz otelde. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz  akşam etkinliği olarak Bollywood Şovu’a katılabilir. Renkli ve çoşkulu bu gösterinin ardından otelimize döneceğiz.      
Akşam Etkinliği: Bollywood Show- Kingdom of Dreams: 65-$ / Kişi Başı (Bronze Class)      
      
10. Gün: Delhi – İstanbul // 26 Ocak  2020 Pazar     
Sabah erken havaalanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarının TK-717 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.55’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:30’da  İstanbul’a varış.      

        
****** Akşam Etkinlikleri minimum 15 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****      
*****Ara uçuşlara istinaden güzergâhta eksilme olmadan değişiklik yapılabilir  

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler
● Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul      - Kathmandu gidiş / İstanbul - Delhi dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti    
● Havalimanı  vergileri    
● Kathmandu – Delhi uçuşu ve vergileri    
● Delhi – Varanasi uçuşu ve vergileri    
● Varanasi – Delhi  uçuşu ve vergileri    
● 5* Otellerde kahvaltı dahil konaklamalar    
● Programda  belirtilen Tüm akşam yemekleri    
● Programda  belirtilen tüm geziler    
● Taj Mahal gezisi  giriş ücreti    
● Amber Kalesi’ne giriş ücretleri    
● Agra Kalesi giriş ücretleri    
● Ganj Nehri turu    
● Swyambhunath Tapınağını turu    
● Delhi’de geleneksek çek çekler ile tur    
● Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,    
● Türkçe Rehberlik  Hizmeti    


Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )     
● Hindistan ve Nepal Vize Ücretleri  (Yeşil pasaportta da vize gerekmektedir)    
● Öğle Yemekleri    
● Yemeklerde alınan içecekler    
● Seyahat Sigortası     
● Bahşişler    
● Kişisel harcamalar   

İki kişilik odada kişi başı: 2.099 USD 
Single konaklama: 2.698 USD 

5* Otel
KATHMANDU: 5* Radisson Hotel vb. 
DELHİ: 5*  Vivanta by Taj Dwarka vb.
JAIPUR – 5* Fortune Select Metropolitan vb. 
AGRA - 5* Ramada Plaza  vb.
VARANASİ:  5* Radisson Blu vb.

 

NEPAL & HİNDİSTAN TURU THY 18 - 26 OCAK 2020 (SÖMESTİR)

9 Gece 10 Gün 

 

Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
ISTANBUL - KATMANDU 17.01.2020 22:00 20.01.2020 01:30 20.01.2020 11:10 THY TK 726
IST (İSTANBUL) KTM (Kathmandu)
DELHI - ISTANBUL   26.01.2020 06:55 26.01.2020 11:30 THY TK 717
DEL (Delhi) IST (İSTANBUL)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık             
Düzenli   ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri   önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra   ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz  tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır.   Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su   içmenizi öneririz.                 

Vize Bilgileri             
Hindistan   ve Nepal tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için şahsi   olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan   hem de havalimanından alabilirsiniz                 
Uçuş Süreleri             
İstanbul   – Katmandu: 6 saat 55 dakika      Delhi – İstanbul: 6 saat                  

Para Birimi             
Para birimleri Hint Rupisi ve Nepal Rupisi’dir. Dolar ve   Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı da oldukça yaygın   olmakla beraber kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.                 

Saat Dilimi             
Türkiye’den   2,5  saat  ileridedir.                 

Telefon Kullanımı             
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz   uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı   kesimlerinde şebeke olmayabilir.                 

Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar             
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa   ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş   ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında   şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı,   fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza   kartları da getirebilirsiniz.                 

Yemek Kültürü             
Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır.   Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir   sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu   temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan   akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından   üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur              
Elektrik             
Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz   tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim   kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun   yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden   alınabilir.                 

Alışveriş             
Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli   mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Bir çok şubesi   bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor.   Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar   çok uygun fiyata alınabilir.          
 
 
Notlar: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.   

 


Tur Yorumları

Yorum Yap