+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

MOSKOVA – ST. PETERSBURG

11-04-2020 - 16-04-2020
kişi başı/ 699

MOSKOVA - ST. PETERSBURG TURU 11-16 NİSAN  2020

  
1.Gün : İstanbul – Moskova //11 Nisan 2020 Cumartesi  
 İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 04:50’de buluşma ve bagaj – check-in işlemlerinin ardından THY’nın TK 413 sayılı seferi ile 07:50’de Moskova’ya hareket. 10:40’da Moskova’ya varış ve havalimanında karşılanmanın ardından özel aracımızla panoramik Moskova şehir turuna başlıyoruz. Panoramik Moskova şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Siyasi ve toplumsal çalkantılara sahne olmuş tarihi merkez Kızıl Meydan, burada yer alan soğan şeklindeki çok renkli kubbesi ile ilginç St. Basil Katedrali, Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Tverskaya Caddesi, Gorki Parkı, Novadieviçe Manastrı, Kuğu Gölü, Luzniki Stadyumu, Lenin Tepesi ve son olarak Moskova Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz Rus Halk Dansları programına katılabilirler. Rusya'nın en önemli gruplarından birisi olan ve dev bir kadroya sahip Ulusal Dans ve Müzik Topluluğu, klasik danslardan, modern baleye tarihten günümüze Rusya'nın yaşamını geniş bir yelpazede müzik, dans ve tiyatroyu bir araya getirerek izleyicilere mükemmel bir şölen sunuyor. Program esnasında Rus tarihini de görerek, ülke içerisinde yer alan farklı etnik kökenden milletlerin yerel danslarını izleyeceğiz.     
Rus Halk Dansları Şovu: 90 Euro (Kişi Başı)      

2.Gün : Moskova // 12 Nisan 2020 Pazar  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu’na kaktılabilirler. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in de çalışma ofisinin bulunduğu Kremlin, 14. Yüzyıdan beri Moskova’nın en önemli kilisesi olarak kabul edilen Meryem Ana’nın Göğe Yükselişi Katedralini ve dünyanın en büyük çanını da içinde barındırmakta. Turumuza Moskova Metro’su ile devam edeceğiz. Stalin tarafından 1931’de başlatılan Moskova Metrosu, günümüzde büyüklük bakımından New York, Paris veya Londra metroları ile karşılaştırılsa da iç mimari ve dekorasyon bakımından dünyanın en güzel metrosu olduğu herkes tarafından kabul edilmektedir. Moskova’nın ortasından geçen Arbat Sokağı, bu şehre yolu düşen herkesin en azından bir kere uğradığı, bir ucundan diğer ucuna kadar zevkle yürüdüğü, trafiğe kapalı bir yoldur. Burada mağazaların rengarenk vitrinlerini gezebilir, Rus ve dünya mutfaklarının en güzel örneklerini tadabilir, Paris’i aratmayan şık kafelerde oturabilir ve en keyiflisi de bir banka oturup kendilerini hayatın akışına kaptırmış Rusları seyredebilirsiniz. Moskova hatırası edinmek istiyorsanız bu sokak en doğru yerdir. Ardından Nazım Hikmet’in mezarı ile turumuza devam edeceğiz. Novodevici Manastırı (Nazım Hikmet’in de mezarı burada bulunuyor) gezisi için otelimizden ayrılacağız. Rusya’nın en önemli manastırlarından olan Novodevici 1524 yılında kurularak, zaman içinde birçok çariçe adayının da yıldızının söndüğü yer olmuştur. 1812 yılında Napolyon’un emriyle yıkılmak istenmesine rağmen rahibeler bu karara engel olmayı başarmışlardır. Gezi kapsamında ve manastırın içinde bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret edeceğiz.     
Kremlin Sarayı & Moskova Metrosu & Arbat & Nazım Hikmet’in Mezarı Turu: 90 Euro (Kişi Başı)      

  
3.Gün : Moskova – St.Petersburg  //  13 Nisan 2020 Pazartesi  
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve tren istasyonuna transfer oluyoruz. Hızlı tren ile yapacağımız yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası  karşılanmanın ardından  özel aracımızla St.Petersburg panoramik şehir turuna başlıyoruz. Moskova’dan sonra Rusya’nın ikinci büyük kenti olan St. Petersburg, aynı zamanda çok önemli bir sanat ve bilim merkezidir. Sanayi konusunda da çok önemli bir yere sahip olan St.Petersburg, ismini yaşamın hemen her konusunda tarih sayfasına yazdırmıştır. Rus Çarı I. Petro tarafından 1703 yılında kurulan şehrin panoramik turunda göreceğimiz yerler arasında 4.5 km.lik uzunluğu ve şehrin kalbinin attığı Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Avrora Gemisi, Bakanlık Binaları, Kış Sarayı ve Saray Meydanı bulunmaktadır. Tur sonunda arzu eden misafirlerimiz  rehberimiz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek Rus Gecesi turuna katılabilirsiniz. St.Petersburg’un en güzel restoranlarından Troika Restoran’da akşam yemeği ve muhteşem dans şovları izleyeme fırsatını kaçırmamalısınız. Geceleme otelimizde.    
Rus Gecesi Turu: 85€      

  
4.Gün : St.Petersburg  //  14 Nisan 2020 Salı  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için opsiyonel olarak düzenlenecek olan Hermitaj ve Kanal turlarımıza katılabilirler. Hermitaj, Neva Nehrinin yanında bulunup Çarlık dönemine ait yaklaşık 4 milyon eseri barından, Dünya'nın ve Rusya'nın en büyük müzelerinden Hermitaj Müzesi, en çok tablo koleksiyonunun bulunduğu müze olması nedeni ile Guinnes Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.  Ardından kanal turumuz ile devam edeceğiz. Kanal turumuzda rehberimiz eşliğinde St. Petersburg’u bir de kanallardan görerek, Neva Nehri’ne kadar uzanacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.  
Hermitaj Turu: 50 Euro (Kişi Başı) Kanal Turu: 40 Euro (Kişi Başı)  

5.Gün : St.Petersburg  //   15 Nisan 2020  Çarşamba  
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için opsiyonel olarak düzenlenecek olan Peterhoff Sarayı ve Peter & Paul turlarına katılabilirler.  
Bu turumuzda Finlandiya Körfezi'nde bulunan ve Petro'nun planlarını kendi çizdikten sonra İtalyan mimar Rastrelli'ye inşa ettirdiği yazlık sarayı (Peterhoff Sarayı'nı) görme imkanı bulacağız. Paris'teki Versailles'a rakip binası, 150 anıtsal çeşme ve 4 şelalenin süslediği bahçeleri ile muhteşem bir saray kompleksidir. II. Dünya Savaşı sırasında büyük zarar görmesine rağmen tüm ihtişamıyla ilk mimarisine sadık kalınarak restore edilmiştir.  
Ardından arzu eden misafirlerimiz Peter & Paul turuna katılabilirler. Petro tarafından 1700’lü yıllarda St. Petersburg’da inşa ettirilen ilk yapı görülmeye değer bir görkeme sahip. Neva Nehri üzerinde kurulan kaledeki katedral ve içerisinde bulunan Romanov Hanedanları’nın mezarları birçok turisti buraya çekiyor. Şehrin en yüksek binası olan katedralin üstündeki melek, şehrin bir anlamda simgesi haline gelmiş durumda. Dostoyevski, Troçki ve Lenin’in kardeşi Aleksandre’ın da kaldığı ünlü kale zindanları yıllar içinde daha birçok ünlüyü ağırlamış. Turumuzun bitiminde otelimize transfer.  
Peter & Paul Turu: 45 Euro (Kişi Başı)    
Peterhoff Turu: 65 Euro (Kişi Başı )

6.Gün : St.Petersburg - İstanbul  // 16 Nisan 2020 Perşembe  
Pazartesi   Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte hava alanına transfer. THY’nin TK 402 sayılı tarifeli uçuşu ile saat 15:15’te İstanbul’a hareket ve saat 18:45’de İstanbul’a varış. Bir sonraki turumuzda buluşmak dileğiyle.      
  
**** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****  
Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!  

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler
● Türk  Havayolları Tarifeli seferi ile  İstanbul -  Moskova - St. Petersburg -İstanbul  ekonomi sınıfı uçak biletleri    
● Havalimanı vergileri    
● St.Petersburg’da seçilen kategori otelde  3 gece konaklamalar     
● Moskova’da seçilen kategori otelde 2 gece konaklamalar     
● Sabah Kahvaltıları,    
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,    
● Panoramik St.Petersburg  şehir turu,    
● Panoramik Moskova  şehir turu,    
● Moskova – St.Petersburg arası ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
● Türkçe Rehberlik Hizmeti   

Tur Ücretine Dahil Olmayan  Hizmetler
● Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
● Seyahat Sigortası
● Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler    
● Rusya Vizesi ücreti (165 €)
● Programda açıkça belirtilmeyen hizmetler

İki kişilik odada kişi başı: 699,00Euro 
Single Konaklama: 949,00Euro 

3* - 4* Oteller
İbis Dinamo Hotel Moskova vb.  – 3*  
http://ibis-moscow-dynamo.moscow-hotels.org/en/
 
St.Petersburg Park Inn Pribaltiskaya vb.– 4*  
https://www.parkinn.com/hotelpribaltiyskaya-stpetersburg

MOSKOVA - ST. PETERSBURG TURU 11-16 NİSAN  2020

5 Gece 6 Gün 

Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
İstanbul-Moskova 11.04.2020 04:50 11.04.2020 07:50 11.04.2020 10:40 THY TK413
IST (İSTANBUL) VKO (Moscow)
St Petersburg-İstanbul   16.04.2020 15:15 16.04.2020 18:45 THY TK 402
LED (St. Petersburg) IST (İSTANBUL)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
        
Sağlık             
Rusya’ya girişlerde herhangi bir   aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde   alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını   düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme   konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz,   süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve   balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu   soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz                 

Vize Bilgileri             
Umumi   Pasaport sahibi iseniz veya hizmet veya Yeşil Pasaport sahibi olanların,   Rusya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için bu ülkenin dış temsilciliklerinden   vize almanız gerekmektedir. Rusya vize ücreti ile ilgili acentenizden bilgi   alabilirsiniz.             

Uçuş Süreleri             
İstanbul – Moskova  arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 2 buçuk   saattir. St. Petersburg – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 3 saat   35 dakikadır.                 

Para   Birimi             
Rusya’da   para birimi Rus Rublesidir  1 Ruble :   0,05 TL’dir. Yanınızda Dolar ve Euro bulundurmanızda fayda vardır.                 

Saat Dilimi             
Türkiye ile Rusya arasında saat   farkı bulunmamaktadır.                 

Telefon Kullanımı             
Cep telefonu   hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.                 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar             
Yaz   sezonunda gidilecekse Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun   kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları,   akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş   kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve   bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış   döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler   öneririz.                 

Yemek Kültürü             
Çin, Arap, Türk   ve Fransız Mutfaklarından etkilenmiş olan Rus Mutfağı, çeşitlilik açısından   çok zengindir. Birçok etnik grubun yaşadığı Rusya'da mutfak bölgelere göre   değişkenlik gösterir.                 

Elektrik             
Rusya’da elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.                 

Alışveriş             
Şehir  merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri   ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkanı bulunmaktadır.          
 
 
Notlar: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.   


Tur Yorumları

Yorum Yap