+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

LAPLAND KUZEY IŞIKLARI - SÖMESTR

20-01-2020 - 23-01-2020
kişi başı/ 999

LAPLAND THY İLE 20-23 OCAK 2020

1.Gün: İstanbul – Rovaniemi    
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla saat 07.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimiz ardından saat 10.20’da Türk Hava Yolları’nın TK1749 sefer sayılı uçağı ile Rovaniemi’ye hareket ediyoruz. Rovaniemi’ye yerel saat ile 13.35’de varışımız ardından özel aracımız ile Santa Claus Köyü’ne hareket ediyoruz. 2008 yılından beri seyahat severlerin mutlaka seyahat edilmesi gereken yerler listesinde ilk 10’da yer alan Santa Clause Köyü’nde, Noel Baba ile tanışarak onunla fotoğraf çektirme ve Noel Baba’nın posta ofisinden sevdiklerinize kartpostal gönderme sansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda alışveriş için oldukça geniş ve çeşitli mağazalarda serbest zamanınızda birbirinden özel ve farklı hediyeler ile sevdiklerinizi mutlu etme fırsatı yakalayacaksınız. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz.
      
Gezimizin birinci, ikinci veya üçüncü gecesinde yapılması planlanan “Kuzey Işıkları Avı Turunda otobüsle dolaşarak kuzey ışıklarının (Aurora Borealis) görülme ihtimali olan bölgeleri gezeceğiz. Kuzey ışıkları dünyanın manyetik alanı ile güneşten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan ve gözümüzle bu dünyaya ait görebileceğimiz eşsiz harikalardan biri olan ışımalardır. Sıcak içeceğin dâhil olduğu bu turumuza bir önceki geceden veya o günün sabahında yapılacak tahminlere göre karar verilecektir.      
Kuzey Işıkları Avı: 35 € kişi başı (Bir sıcak içecek dâhil)      
   
2.Gün: Rovaniemi       
Sabah kahvaltısının ardından akşam yemeğimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Ren Geyiği Çiftliği & Husky Safari turumuza katılabilirler. Turumuz Ren Geyiği çiftliğine transferimiz ile başlıyor. Bu turda Ren Geyiği çiftliğinde kısa bir Ren Geyiği kızak sürüş deneyimi yaşıyoruz ve “Ren Geyiği Sürüş Sertifikası” alıyoruz,  ardından yanan ateş etrafında geleneksel Laponya çadırı içinde keyifli dakikalar geçireceğiz. Turumuzun devamında Husky çiftliğine transfer olarak sevimli soğuk mevsimin hayvanlarıyla zaman geçiriyor, kendi takımımızdaki Husky köpeklerinin nasıl yönlendirileceğini öğreniyor ve Husky kızaklarının sürüşünün tadını çıkarıyoruz. Bu keyifli günü öğle yemeğini alacağımız restoranımızda tamamlayarak otelimize hareket. Geceleme Tornio’daki otelimizde.      
Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): Yetişkin: 290 €/kişi başı / 4-12 Çocuk: 240 €/kişi başı.      
    
3.Gün: Rovaniemi       
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği her yıl yaz mevsiminde eriyen ve kışın tekrar inşa edilen buz heykellerden büyüleneceğiniz, her yıl yüzbinlerce kişinin ziyaret ettiği Moomin Snow Castle turuna katılabilirler. Bu turumuzun ardından misafirlerimiz yine rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kar Safarisi Turu (Snowmobile Turu) için yola çıkıyoruz. Kar safari turumuz, Lapland’e özel kar motorları (snowmobile’lar) üzerinde 1 saat süren donmuş göllerin üzerinde, ormanların arasında sürüş deneyimi yakalayacağınız bir tur. Konaklama otelimizde.      
Moomin Snow Castle Turu:  Yetişkin:  45 € kişi başı , Çocuk (00-11 Yaş): 35 €/kişi başı      
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat (1 araçta/2 kişi) Yetişkin: 130 €/kişi başı, Çocuk (04-12 Yaş): 90 €/kişi başı      
Not: (Çocuklar snow mobil turunda, görevlinin snow mobil ile çekeceği bir kızakta bu turu gerçekleştirecekler)      
    
4.Gün : Rovaniemi – İstanbul      
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından havalimanına transfer oluyoruz. Saat 17.00’de Türk Hava Yolları’na ait TK1750 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a uçuyoruz. Varışımız 22.15’te İstanbul Havalimanı’na olacaktır. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.      
    
***NOT***      
Finlandiya’da resmi otel yıldız sistemi bulunmadığından otellerimizdeki yıldız değerleri tarafımızdan dünya standartları temel alınarak verilmiştir.      
Bölgede havanın geç aydınlanıp erken kararmasından dolayı bazı aktiviteler hava karanlıkken yapılabilmektedir.  

Lapland Turu X Large Paket (Opsiyonel)
465 € Yerine 425 € (Yetişkin) 
360 € Yerine 340 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk)              

Ren Geyiği   Çiftliği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): 290,00 €                 
Snowmobile   (Kar Safarisi) Turu 2 Saat: 130,00 €                 
Moomin Snow Castle Turu : 45,00 €          

Lapland Turu Large Paket (Opsiyonel):
420 € Yerine 395 € (Yetişkin)
330 € Yerine 300 € (00 – 11,99 Yaş Çocuk)      
              
Ren Geyiği & Husky Safari Turu (Öğle Yemekli): 290,00 €                 
Snowmobile (Kar Safarisi) Turu 2 Saat: 130,00 €            
  

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler;
● Türk Hava Yolları seferi ile İstanbul – Rovaniemi gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
● Havalimanı vergileri
● Seçilen otelde 3 gece oda/kahvaltı konaklama
● Santa Claus Köyü Turu
● Tur boyunca termal kıyafet dâhil
● Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
● Seyahat süresince profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti


Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler;
● Yurtdışı çıkış fonu
● Vize ücreti
● Ekstra turlar
● Seyahat sigortası
● Kişisel harcamalar

İki kişilik odada kişi başı: 999,00Euro 
Single Konaklama: 1.398Euro 


Otel Detayı:
4* Scandic Rovaniemi Hotel Scandic Hotel Rovaniemi– 4**** 
https://www.scandichotels.com/hotels/finland/rovaniemi/scandic-rovaniemi-city

20.01.2020 - 23.01.2020
4 Gün, 3 Gece

 

Uçuş Bilgileri

         
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
İSTANBUL - ROVANİEMİ 20.01.2020 07:00 20.01.2020 10:20 20.01.2020 13:35 THY TK 1749
IST (Istanbul) RVN (Rovaniemi)
ROVANİEMİ - İSTANBUL   23.01.2020 17:00 23.01.2020 22:15 THY TK 1750
RVN (Rovaniemi) IST (Istanbul)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Lapland Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?  
Tüm Dünya’dan her sene bu dönemlerde aileleriyle birlikte yüzbinlerce çocuk misafir gelmektedir. Bunun sebebi Noel Baba ile tanışmaları ve başka yerde yaşaması zor deneyimler olan Ren Geyiği ve Husky’ler ile vakit geçirme şansları başlıca sebepleri olarak sayabiliriz.      

Havanın soğuk olması seyahati ne kadar etkilemektedir?      
Hava sıcaklığı çok düşük ve devamlı kar üzerinde olacağınızdan buna göre kendi kıyafetlerinizi getirmeniz gerekir fakat yapacağınız aktivitelerde sizlere özel termal kıyafetler verilecektir      

Kuzey ışıklarını görme garantimiz var mı?      
Kuzey ışıkları bir doğa olayı olduğundan hiçbir şekilde bu ışıkları görme garantisi olamaz fakat tur tarihimiz Kuzey Işıklarının en sık görüldüğü aylardan Ocak ve Şubat ayında olduğundan şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz.      

 ● Sağlık: Finlandiya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu      bulunmamaktadır. Bölgelerin iyi restoranlarında yiyeceğimiz öğle      yemeklerinde ve akşam yemeklerinde sağlığınızı olumsuz şekilde etkileyecek      bir sorunla karşılaşacağınızı düşünmüyoruz. Gezi boyunca musluk suyu      içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu      tüketmenizi öneriyoruz.    

 ● Vize: Bilgileri: Finlandiya Schengen Bölgesi’ne mensup bir ülkedir. Geçerli Schengen      vizeniz ile bu ülkeye seyahat edebilirsiniz. Vizeniz yoksa aşağıdaki      bilgileri dikkate almanızı rica ederiz. Finlandiya: Umuma Mahsus Pasaport      (Bordo Pasaport) hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi      Pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan      ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.    

 ● Gezi  Zamanlaması: Finlandiya kar ve buz ile ünlenmesine karşın yaz ayları sıcak ve güneşli      geçmektedir. Hatta zaman zaman ilkbahar ve sonbahar da umulduğundan daha      sıcak geçmektedir. Finlandiya esas karlı ve buzlu zamanını Kasım’dan      Mart’a kadar süren kış döneminde yaşar. Bu dönemde sıcaklıklar –20°C’ye      kadar düşebilir. Ülkenin kuzey kesimlerinde bu süre Ekim’den Mayıs      ortasına kadar uzayabilir. Finlandiya’da yaz ortasında güneş neredeyse hiç      batmaz.    

● Uçuş Süreleri: Programımız Türkiye’den hareket eden, hali hazırdaki tek direk uçuşlu      program olup, İstanbul – Tornio: 4 saat 10 dakika. Tornio – İstanbul: 4 saattir.   

● Para Birimi: Finlandiya Euro Bölgesi ülkelerindendir. Gezi için yanınıza Euro almanızı      ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.   

● Saat  Dilimi: Türkiye ile Finlandiya arasında 1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye,      Finlandiya’dan bir saat ileridedir.   

● Telefon Kullanımı: Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma      açıksa kullanılabilmektedir.    

● Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar: Finlandiya kışın oldukça soğuk olmaktadır. Bunun için yanınıza kalın bir      mont / palto, yün kazaklar, polarlar, kalın pantolonlar, yün ya da polar      eldiven, başlık ve atkı almanızı öneririz. Bunun dışında kar gözlüğü,      güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video      kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Katıldığınız ekstra turlardaki gerekli olan özel kıyafetler tura      katılacağınız gün tarafınıza verilecektir.   

● Yemek Kültürü: Fin yemekleri, tadanlara büyük lezzet keyfi yaşatır. Bu kentte vejetaryen,      deniz ürünleri, et yemekleri ve her türlü lezzet tüm damak tatlarına göre      hazırlanır. Kafeler, barlar, kulüpler ve çok sayıda diğer mekânlar müşterilerine her türlü içeceği sunar.   

● Elektrik: Finlandiya’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F      tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri      http://localti.me/helsinki sitesinden görülebilir.   

● Alışveriş: Özellikle Santa Claus Village gezisinde hediyelik eşya alışverişi yapabilirsiniz.  

 
Notlar: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Binrota sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.


Tur Yorumları

Yorum Yap