+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

KÜBA MEKSİKA TURK HAVAYOLLARI ILE

23-01-2021 - 31-01-2021
kişi başı/ $2099

1.Gün: İSTANBUL – HAVANA // 23 Ocak 2021 Cumartesi      
23 Ocak Cuma saat 22:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından Türk Havayolları’na ait TK 183 sefer sayılı uçak ile saat 02:25’de Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08:10’da Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turuna başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.    

2. Gün: HAVANA // 24 Ocak 2021 Pazar      
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile opsiyonel olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana & Puro Fabrikası Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.       
Öğle yemekli Benzersiz Havana Turu  
Akşam Etkinliği: Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği  

3. Gün: HAVANA – MEXICO CITY // 25 Ocak 2021 Pazartesi      
Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Yerel havayolları ile Havana – Mexico City uçuşu. Mexico City’e varışın ardından alanda bizi bekleyen özel aracımız ile otele transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.    
  
4. Gün: MEXICO CITY // 26 Ocak 2021 Salı   
  
Kahvaltının ardından, Mexico City panoramik şehir turumuzu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Gezimiz, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan şehrin tarihi merkezi ile başlayacak: Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Panoramik şehir turumuz sonrası dünyaca ünlü Ulusal Antropoloji Müzesi’ni gezmek üzere yola çıkıyoruz. Kolomb-öncesi Meksika’sına ait arkeolojik ve antropolojik eserlerin sergilendiği bu müzede Güneş Taşı ve Xochipili Heykeli en çok dikkat çeken eserlerden bazılarıdır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.    
 
5. Gün: MEXICO CITY // 27 Ocak 2021 Çarşamba      
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Teotihuacan Tapınaklar turuna katılabilirler. Milattan önce 100 yılında kurulmaya başlandığına inanılan ve Kolomb-öncesi döneme ait en büyük şehirlerden biri olan Teotihuacan turumuz esnasında, Güneş Piramidi, Ay Piramidi ve Ölüler Yolu gibi çok önemli tarihi yapıtları geziyoruz. Kimler tarafından kurulduğu ve niçin aniden terkedildiği halen açıklığa kavuşmamış bu kadim şehrin kuruluş tarihi hakkında da farklı görüşler ileri sürülmektedir. Teotihuacan kentindeki yapıların konumları, Giza’daki piramitler gibi, Orion Takımyıldızının yerdeki yansıması olacak biçimde ve aynı zamanda, Queatzalcoatl Tapınağı’ndan hareketle gezegenlerin yerdeki yansıması olacak biçimde düzenlenmiştir. Bu büyülü mekânlarda gerçekleştirdiğimiz turumuzdan sonra özel aracımız ile Mexico City’ye dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak Mariachi Gecesi’ne katılabilirler . Konaklama otelimizde.      
Teotihuacan Tapınaklar Turu  
Akşam Etkinliği: Mariachi Gecesi (yemekli)  

6. Gün: MEXICO CITY - CANCUN // 28 Ocak 2021 Perşembe      
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer ve yerel havayolları ile Cancun’a uçuyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer ve serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Chichen Itza turuna katılabilirler. Kukulkan Piramidi, Caracol, Cenote Kaplan Tapınağı ve Savaşçılar tapınağı görülecek yerler arasındadır. Gezilecek yapılar arasında en ünlüsü olan ve 2007 yılında Dünya’nın Yedi Harikası’ndan biri seçilen Kukulkan Piramidi’nin bu ünü kazanmasındaki en büyük etken hiç şüphesiz mimarinin yapımında kullanılan bilimsel gözlemlerdir. Yüzlerce yıl önce Mayalar tarafından yapılan piramidde yer alan basamakların her biri, bir yıl içerisindeki 365 günün parçalarını temsil etmektedir. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve denizin tadını çıkarabilmeniz için serbest zaman.      
Chichen Itza Turu  

7. Gün: CANCUN // 29 Ocak 2021 Cuma      
Kahvaltının ardından denizin ve güneşin tadını çıkarabilmeniz ve şehrin sokaklarında bir de kendi başınıza gezebilmeniz için serbest zaman.Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak yapılacak olan Tulum & Playa de Carmen turuna katılabilirler. Tulum kalıntıları, Cancun’a yaklaşık 1 saatlik mesafede olup, Meksika’da Chicen Itza ve Teotihuacan’dan sonra en çok ziyaret edilen arkeolojik alandır. M.Ö 300 ile M.S 1500 yılları arasında Orta Amerika ve Meksika sınırları içerisinde yaşamış ve tarihin en gizemli medeniyeti olan Mayaların Saray ve Tapınakları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların üzerine inşa edilen bu yapılar deniz seviyesinden 12 mt yüksekliktedir. Tulum sonrası Playa de Carmen’e gidiyoruz. Playa de Carmen masmavi bir okyanusun kenarında yer alan, şirin bir tatil kasabasıdır. Playa de Carmen’in eşsiz plajında güneşlenip,  turkuaz rengi sularında denizin tadını çıkarabilirsiniz. Tur sonrası Cancun’a dönüş ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.       
Tulum & Playa de Carmen  Turu  

8. Gün: CANCUN - İSTANBUL // 30 Ocak 2021 Cumartesi      
Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK 181 sefer sayılı uçuşu ile saat 10:10’da Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...    

9.Gün: İSTANBUL // 31 Ocak 2021 Pazar      
Sabah 06:15’de İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.    

 
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Meksika vizesi için YEŞİL PASAPORT sahibi kişilerin şahsen İstanbul veya Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)  

Tur Ücretine Dahil Hizmetler
● Türk Havayolları      ile İstanbul – Havana // Cancun - İstanbul arası gidiş – dönüş ekonomi  sınıfı uçak bileti    
● Yerel      Havayolları ile Havana - Mexico City ve Mexico City - Cancun arası tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti    
● Havalimanı vergileri    
● Mexico City’de      4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama     
● Cancun’da 4*      otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama    
● Havana’da  4* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama     
● Havana ve Mexico      City panoramik şehir turu     
● Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,    
● Türkçe Rehberlik      Hizmeti    


Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
 ● Yurtdışı çıkış fonu ( 50TL )
● Meksika Vize Ücreti (30 $) - Yeşil Pasaport Hariç - Lütfen Bilgi Alınız
● Küba Vize Ücreti (55 $)    
● Tüm öğle ve akşam yemekleri    
● Ekstra turlar     
● Seyahat Sigortası     
● Kişisel harcamalar   

 

Single Odada  1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada   1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

4* Otel
Çocuk Yaş: 12

$2.548

$2.099

$2.099

$350

$2.049

4* Otel

Havana -4* Memories Miramar  vb.

Mexico City - 4* Casa Blanca Hotel vb.

Cancun - 4* Aloft Hotel Cancun vb.

 

 

23.01.2021 - 31.01.2021 ( Sömestre ) 
9 Gün, 8 Gece

Ekstra Tur Bilgileri 

Küba & Meksika X Large Paket (Opsiyonel)
430 $ Yerine 390 $ 

Teotihuacan Gezisi  $ 95,00 
Chıchen Itza Gezisi $  110,00 
Benzersiz Küba & Puro Fabrikası Turu  $  115,00 
Tulum & Playa de Carmen  Turu $ 110,00

* Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir. 
* Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır. 


Küba & Meksika Large Paket (Opsiyonel)
320 $ Yerine 295 $ 
Teotihuacan Gezisi $ 95,00 
Chıchen Itza Gezisi $  110,00 
Benzersiz Küba & Puro Fabrikası Turu $ 115,00
 
* Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir.
* Ekstra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır. 

Uçuş Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

ISTANBUL - HAVANA

22.01.2021 22:30

23.01.2021 02:25
IST (İSTANBUL)

23.01.2021 08:10
HAV (Havana)

Türk Havayolları

TK 183

CANCUN - ISTANBUL

 

30.01.2021 10:10
CUN (Cancun)

31.01.2021 06:15
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 181

 
Sık Sorulan Sorular
 
Sağlık             
Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.   Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız   sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.                 

Vize Bilgileri             
Meksika: Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.   Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport   hamilleri ise vizeden muaftır. Turizm, iş, eğitim, gazetecilik veya transit   geçiş gibi nedenlerle Meksika'ya seyahat edecek vatandaşlarımız, havayoluyla   seyahat etmek kaydıyla 30 gün geçerli tek giriş vizelerini https://www.inm.gob.mx/sae/publico/solicitud.html     
şeklindeki internet adresinden   harçsız olarak alabilmektedirler. Yeşil pasaport müracaatları kişinin şahsen   Ankara’dan direk müracaat ederek yapılabilmektedir.(yeşil pasaportlular için   kişinin şahsen Ankara  konsolosluğunu   arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler)                 

Uçuş Süreleri             
Cancun   – İstanbul arası uçuş 12 saat 5 dakikadır.                 

Para Birimi             
Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve   tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin   gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.                 

Saat Dilimi             
Meksika   ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha   ileri olmak üzere)                 

Telefon Kullanımı             
Cep   telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz.   Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.                 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar             
Kolayca   giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont   almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.                 

Yemek Kültürü             
Meksika’da Tortilla,   Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye   özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak   lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.                 

Elektrik             
Meksika'da 120 voltluk elektrik   akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi.   Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da   sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj   dönüştürücü almanız gerekli.                 

Alışveriş             
Geleneksel   kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan   Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.          
 
KÜBA SIKÇA SORULAN SORULAR
        
Sağlık             
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı   zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz   etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.                 

Vize Bilgileri             
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri   vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan   ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta   yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu   belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika   Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da,  giriş yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir   damga veya ibare vurulmaz.                 

Uçuş Süreleri             
İstanbul – Havana arası uçuş 13   saat 50 dakika                 

Para Birimi             
Küba’nın para   birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible   Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu   parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı   öneririz.                 

Saat Dilimi             
Küba   ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken   Küba’da 05.00                 

Telefon Kullanımı             
Cep telefonu hattınız uluslararası   aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da   kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).                 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar             
Kolayca   giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont   almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.                 

Yemek Kültürü             
Küba’da   tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye   özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak   lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.                 
Elektrik             
Küba’da elektrik 110 volt olsa da   kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili   ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir:   http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve   http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.                 

Alışveriş             
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik   eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO   GETİREBİLİRİM? Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun  üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000   Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.          
 
Notlar: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.  

 


Tur Yorumları

Yorum Yap