+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

İZLANDA TURU - KURBAN BAYRAMI

12-08-2019 - 16-08-2019
kişi başı/ 1499

1.Gün:  İSTANBUL - OSLO - REYKJAVIK 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından   Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Y  Oslo’ya varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor ,İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey kutup’una en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.
 
2. Gün: REYKJAVIK – ALTIN ÜÇGEN
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir ulusal parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir ulusal parkından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.   
Altın Çember Turu: 120 €  (Kişi başı)  
 
3. Gün: REYKJAVIK-GÜNEY KIYILARI 
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler.   Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 
Güney Kıyıları Turu:140 €  (Kişi başı)  
 
 4. Gün: REYKJAVIK-MAVİ LAGÜN 
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Lagün turuna katılabilir. Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında tüm yorgunluğunu atacağız. Blue Lagoon ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde. 
Mavi Lagün Turu (Comfort Paket dahil) : 140 €  (Kişi başı)    
 
5. Gün: REYKJAVIK-OSLO-İSTANBUL 
Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.
 
 
Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler :
• Türk Hava Yolları  ile İstanbul – Oslo-  İstanbul   ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.
• İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik- Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.
• Programda belirtilen tüm transferler
• 3* otelde oda kahvaltı konaklama
• Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,
• Türkçe Rehberlik Hizmeti 
• Reykavik Şehir Turu
 
Tur Ücretine Dahil olmayan Hizmetler :
• Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL ) 
• Öğle ve akşam yemekleri
• Ekstra turlar, 
• Seyahat Sigortası 
• Kişisel harcamalar
• Ek bagaj ücretleri
İki kişilik odada kişi başı: 1.499 Euro
Single konaklama: 2.099 Euro 
 

Reykjavik 3* Lights Hotel vb.

İZLANDA TURU - Reykjavik (4)  

12.08 - 16.08.2019 4 Gece 5 Gün

TÜRK HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE

 

UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI
12 Ağustos  İstanbul-Oslo 0740- 1030
16 Ağustos  Oslo-İstanbul 17:55-22:35

EKSTRA TUR PAKET: 
Large Paket (Opsiyonel)
Altın Çember Turu 120 € 
Güney Kıyıları Turu 140 € 
Mavi Lagün Turu 140 € 
 
Toplam 400 € Yerine 370 €

Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!
***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****

TURUN ARTILARI

• Dünya’nın kutuplara en yakın başkenti Reykavik’i görüyoruz.
• Thingvelir ulusal parkında Amerika Kıtası ile Avrasya+Afrika kıtasını birbirinden ayıran Atlantik fay hattı içerisinde yürüyüş yapıyoruz. 
• Dünya’nın ilk meclisinin toplandığı Althing’i görüyoruz.
• Strokur Gayserini görüyoruz.
• Güney sahillerini gezerken Seljalandfoss ve Skogafoss şelalelerini görüyoruz. 
• Folk bir müze olan Skógasafn’da İzlanda yaşamını ve tarihini gözlemliyoruz. 
• Volkanik bir kumsal olan Black Sand ve Bazalt oluşum Reynisfyera’yı görüyoruz.
• Jeotermal bir açık hava kaplıcası olan Blue Lagoon’nun masmavi sularında yüzüyoruz.

Tur Yorumları

Yorum Yap