+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

İZLANDA TURU

10-07-2019 - 14-08-2019
kişi başı/ 1499

1.Gün:  İSTANBUL - OSLO - REYKJAVIK       
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından   Türk Hava Yolları  TK 1751 sefer sayılı uçuşu ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Y  Oslo’ya varışımızın ardından havalimanında, aktarmamızı gerçekleştiriyor ,İzlanda Hava Yolları ile Reykjavik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Keflavik’e varışımızın ardından burada bizi bekleyen aracımız ile yaklaşık 45 dakikalık yolculuğun ardından Başkent Reykavik’e varıyoruz. Dünyanın Kuzey kutup’una en yakın  başkenti olan  şehrin ismi “ Dumanların Koyu” anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda ilk olarak tüm şehrin su dağıtım merkezi olan Perlan’a gidiyoruz. İlginç mimariye sahip bina 26mt yüksekliğinde olup Inginmundur Sveinsson tarafından tasarlanmıştır. Panorama katından Reykavik manzarasını seyredip fotoğraflarımız çektikten sonra şehrin her yerinden görülebilen Hallgrims kilisesine geçeceğiz. 1986 yılında tamamlanan 74.5 mt yüksekliği ile gene ilginç mimarisi ile göze çarpan bir yapı Hallgrims Kilisesi. Sahil yolundan şehir merkezine giderken şehrin önemli yapılarından bir ev olan Hofdi’yi görüyoruz. Bu küçük beyaz evi önemli kılan ise 1986 yılında Reagan ve Gorbaçov’un soğuk savaşı bitiren ve nükleer silah kullanımını engelleyen antlaşmanın imzalarının atıldığı yer olması. Sonsuz keşiflere yelken açan Vikingleri sembolize eden Sun Voyager anıtı önünde fotoğraf çektikten sonra şehrin ünlü konser salonu Harpa’yı görüyoruz. Otobüsümüz ile şehir merkezine varışımızla beraber yürüyerek yapacağımız turumuzda Tjörnin gölü ve gölün üzerine kurulmuş belediye binası, Liman bölgesi ve tarihi parlemento binası Althing göreceğimiz yerler olacak. Tur sonrası otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.      

2. Gün: REYKJAVIK – ALTIN ÜÇGEN      
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Golden Circle turumuza katılabilirler. İlk ziyaret noktamız Thingvelir ulusal parkı olacak. Burada yapacağımız yürüyüş esnasında ilginç bir deneyime sahip oluyoruz. Orta Atlantik kontinental fay hattının geçtiği vadi bir anlamda Amerika ve Avrasya+Afrika kıtalarını birbirinden ayıran fay hattı üzerinde. Thingvelir vadisi aynı zamanda İzlanda haklı için çok özel bir konuma sahip. 930 senesinde kurulan ve dünyanın en eski meclisi olan İzlanda Meclisi’nin yüzyıllar boyunca toplandığı  Althing burada yer alıyor. Fay hattı arasındaki yürüyüşümüz esnasında rehberimiz coğrafya hakkında bilgiler verirken aynı zamanda ilk meclisin çalışma şeklini ve hukuk düzenini sizlere anlatacak. Thingvelir ulusal parkından ayrıldıktan sonra yaklaşık bir saatlik bir yolculuk ardından Haukadalur Jeotermal alanına ulaşacağız. Burada hala aktif durumdaki Strokur Gayzeri’ni görme imkanımız olacak. Ortalama beşer dakikalık aralıklar ile 20-30 metre yüksekliğe su fışkırtan gayzerin tahmini olarak 10000 yıldır aktif olduğu düşünülüyor. Bölgede ayrıca şu an uykuda olan Büyük Gayzeri göreceğiz. Ardından İzlanda’nın en güzel şelalerinden olan Hvita Nehri kanyonunda bulunan Gulfoss’a ( Altın Şelale) gidiyoruz. İki kademeden oluşan şelalede toplam yükseklik 32 mt. Rehberimiz eşliğinde şelalenin yürüyüş parkurlarından yanına kadar gidip fotoğraflarımız çektikten sonra Sellfoss üzerinden Reykavik’teki otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.         
Altın Çember Turu:120 €  (Kişi başı)        

3. Gün: REYKJAVIK-GÜNEY KIYILARI       
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Güney Kıyıları (Vik) turumuza katılabilirler.   Güzergahımız Sellfoss üzerinden Vik olacak. 2010 yılında patlaması sonucu uzun bir müddet hayatı felç eden yanardağ Eyjafjallajökül eteklerine bulunan Seljalandfoss turumuzda ilk göreceğimiz şelale olacak. Çok büyük olmasa da özellikle güneşli havalarda oluşan gökkuşağı muhteşem bir görsel sizlere sunuyor.  60 mt yükseklikten dökülen şelale içerisine patika yoldan ulaşıp özellikle fotoğraf çekmenizi öneririz. Seljalandfoss sonrası panoramik noktadan Eyjafjallajökül yanardağını fotoğraflayıp sonrasında gene bu dağın eteğinde diğer bir şelale olan Skogafoss’a varıyoruz. 60mt yüksekli ve 23mt genişliği ile İzlanda’nın en büyük şelalelerinden olan Skogafoss beraberinde eski bir Viking efsanesini de barındır. Skógasafn folk müzesini ziyaretimiz esnasında, İzlanda halkının yaşamı ve ada tarihi  hakkında bilgiler alıyoruz. Ardından ünlü Black Sand (Siyah Kumsal) ve son derece entresan bir bazalt kaya oluşumu olan Reynisfyera’yı görüyoruz. Muhteşem volkanik siyah sahil ve okyanus bize görsel bir şölen sunacak. Dönüş yolumuz üzerinde Dyrholaey burnunda bulunan panoramik noktadan fotoğraflarımızı çektikten sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.       
Güney Kıyıları Turu:140 €  (Kişi başı)        
 
4. Gün: REYKJAVIK-MAVİ LAGÜN       
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Mavi Lagün turuna katılabilir. Mavi Lagün İzlanda’nın en ünlü jeotermal kaplıcasıdır. Lav alanları arasındaki bu ilginç açık hava kaplıcası, yaz kış değişmeyen sıcaklığı ile mavi bir gölü andıran sularında tüm yorgunluğunu atacağız. Blue Lagoon ardından otele dönüş. Öğleden sonra Reykavik şehrinde serbest zaman  geceleme otelimizde.       
Mavi Lagün Turu (Comfort Paket dahil)         140 €  (Kişi başı)          

5. Gün: REYKJAVIK-OSLO-İSTANBUL       
Odaları boşaltıp Keflavik havalimanına transferin ardından İzlanda Hava Yolları tarifeli seferi ile Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından uçak değiştirip Türk Hava Yolları TK1754 seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul'a varıyoruz. Turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle.      
       
***** Ekstra turlar minimum 14 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****  

XLARGE PAKET (OPSİYONEL)

400 € Yerine                                  370 €    
Altın Çember Turu                          120 €       
Güney Kıyıları Turu                         140 €       
Mavi Lagün Turu (Comfort Paket)     140 €    
* Comfort Paket (Kaplıca girişi,havlu, 1 içecek, maske)

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler: 

● Türk Hava Yolları  ile İstanbul – Oslo-  İstanbul   ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.    
● İzlanda Hava Yolları ile Oslo - Reykjavik- Oslo ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete  ilişkin alan vergileri.    
● Programda belirtilen tüm transferler    
● 3* otelde oda kahvaltı konaklama
● Havalimanı –      Otel – Havalimanı arası transferler,
● Türkçe Rehberlik      Hizmeti
● Reykavik Şehir      Turu


Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler: 

  ● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )     
● Öğle ve akşam yemekleri    
● Ekstra turlar,     
● Seyahat Sigortası     
● Kişisel harcamalar    
● Ek bagaj ücretleri   

İki kişilik odada kişi başı: 1.499Euro 
Üç kişilik odada kişi başı: 1.499Euro 
Single oda: 2.099Euro 

 
3* Lights Hotel vb. 

 

 

 

İZLANDA TURU

10.07.2019 - 14.07.2019 (5 Gün, 4 Gece) 


 

Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
İSTANBUL - OSLO 10.07.2019 05:00 10.07.2019 07:40 10.07.2019 10:30 TÜRK HAVAYOLLARI TK 1751
IST (İSTANBUL) OSL (Oslo)
OSLO-REYKJAVIK   10.07.2019 00:00 10.07.2019 00:00 YEREL HAVAYOLU RKV
OSL (Oslo) RKV (Reykjavik)
REYKAVIK-OSLO   14.07.2019 00:00 14.07.2019 00:00 YEREL HAVAYOLU OSL
RKV (Reykjavik) OSL (Oslo)
OSLO-İSTANBUL   14.07.2019 17:55 14.07.2019 22:35 TÜRK HAVAYOLLARI TK 1751
OSL (Oslo) IST (İSTANBUL)

 

SIKÇA SORULAN SORULAR
       
                 
Sağlık             
Norveç’e   girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır.   Herhangi bir ilaç kullanmanız tavsiye edilmemektedir                 
            
Vize Bilgileri             
İzlanda Schengen Bölgesi’ne mensup   bir ülkedir. Schengen vizeniz yok ise acente yetkiliniz ile irtibata   geçmenizi öneririz.                 
           
Uçuş Süreleri             
İstanbul – Oslo arası uçuş  4 saat      
Oslo –  Reykjavik   arası   3  saat                      
                  
Para Birimi             
Ülkede İzlanda Kronası kullanılmaktadır. Gezi için yanınıza   Euro almanızı ve bunun küçük birimlerini de yanınızda bulundurmanızı   öneriyoruz.     
ülkeden biridir ve resmi para birimi balboa’dır. Amerikan   doları çekleri ve madeni paralarının kullanımı oldukça yüksektir. Kosta   Rika'nın para birimi Colon'dur. Seyahatiniz için yanınıza USD   almanızı ve bunun küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.                 

Saat Dilimi             
Türkiye ile İzlanda arasında -5   saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 17.00 iken İzlanda’da 12.00.                 
         
Telefon Kullanımı             
Tüm cep telefonu operatörleri eğer   telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.                 

Kıyafet ve Gerekli  Eşyalar             
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz polar ve   yün kazaklar, uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş   ayakkabıları ve akşamları için bir mont almanızı öneririz. Yağmur ihtimaline   karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz.                 

Yemek Kültürü             
İzlanda’da İskandinav Mutfağı’na   sahip olan bir ülke olup deniz ürünleri ve küçükbaş hayvan etleri bakımından   zengindir.                 
                
Elektrik             
Türkiye’de kullanılan prizler   kullanılmaktadır. 220 volt AC, 50Hz akımına sahiptir.                 
                        
 Alışveriş             
İzlanda’da gideceğimiz küçük   kasabalarda çok fazla alış-veriş imkanımız olmamakla birlikte ülkeye özgü   hediyelik eşyalar ve kışlık kıyafetler alabilirsiniz. Özellikle Reykjavik'te   güzel alış veriş merkezleri bulunmaktadır.          
 
 
Notlar: 
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

 


Tur Yorumları

Yorum Yap