+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

HİNT OKYANUSUNUN İNCİSİ SRİ LANKA DA DENİZ VE KÜLTÜR

25-01-2021 - 31-01-2021
kişi başı/ $1279

1. Gün İstanbul – Colombo – Negombo – Dambulla - Habarana       
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Colombo’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 10 saat  45 dakika süren bir yolculuğun ardından  Colombo’ya varıyoruz. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve Dambulla’ya doğru yola koyuluyoruz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’na ulaşıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından Habarana’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde..   

2. Gün Habarana-Polonnaruwa-Sigiriya-Habarana      
Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemeğin ardından bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.       
      
3. Gün Habarana-Pinnewala-Negombo        
Kahvaltının ardından Negombo’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz.  Ardından Negombo’ya  (Waikkal) hareket ediyoruz. . Otelimize yerleşip okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.      

4. Gün Negombo      
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.      

5. Gün Negombo         
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.      

6. Gün  Kolombo -İstanbul        
Kahvaltının ardından rehberiniz belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.      

7. Gün  İstanbul        
Sabah 06:20’de İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.  

Tur Ücretine Dahil Hizmetler  
● Qatar Hava Yolları ile İstanbul – Doha-Colombo / Colombo-Doha– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti    
● Havalimanı vergileri    
● Habarana’da  lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama     
● Negombo’da 4* otelde 3 gece her şey dahil konaklama    
● 2. Ve 3. Gün tur esnasında alınacak olan öğle yemeği     
● Programda belirtilen tüm yemekleri    
● Havalimanı-otel-havalimanı transferleri     
● Kolombo panoramik şehir turu    
● Türkçe rehberlik hizmetleri  


Tur Ücret,ne Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı Çıkış Harç Pulu       
● Programda belirtilmeye tüm yemekler    
● Şahsi harcamalar, içecekler (herşey dahil otelde yanlızca konsept dışında kalan içecekler)    
● Vize ücreti     
● Seyahat Sigortası

 

Single Odada 1 Kişi

Double Odada 1 Kişi

Triple Odada 1 Kişi

İlave 1 Bebek

İlave 1 Çocuk

4* Otel - Lodge
Çocuk Yaş: 12

$1.579

$1.279

$1.279

$250

$1.229

4* Otel - Lodge

Club Hotel Dolphin 4* vb

https://www.serendibleisure.com/clubhoteldolphin

Cinnamon Lodge vb

https://www.cinnamonhotels.com/cinnamonlodgehabarana

 

Hint Okyanusu'nun incisi Sri Lanka 
25-31 Ocak 2021

 

Uçuş Bilgileri

 

Buluşma

Kalkış Tarihi

Varış Tarihi

Havayolu

Uçuş Kodu

İSTANBUL - KOLOMBO

24.01.2021 23:00

25.01.2021 02:15
IST (İSTANBUL)

25.01.2021 15:15
CMB (Colombo)

Türk Havayolları

TK 730

KOLOMBO - İSTANBUL

 

30.01.2021 21:15
CMB (Colombo)

31.01.2021 06:20
IST (İSTANBUL)

Türk Havayolları

TK 731

 


SIKÇA SORULAN SORULAR
         
Sağlık             
Sri Lanka’ya girişlerde   herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme   alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız;   kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden   kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri   tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması,   meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.                 

Vize Bilgileri             
Umuma   Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabi olup, 30   güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet   adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.             

Uçuş Süreleri             
İstanbul   – Doha arası uçuş  4 saat 10 dakika, Doha   – Kolombo arası uçuş ise 4 saat  45   dakika sürmektedir.                  

Para Birimi             
Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir. 1 Euro =   210 Rupi / 1 USD = 185 Rupi (yaklaşık değerlerdir )                

Saat   Dilimi             
Türkiye   ile Sri Lanka arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat   12.00 iken Sri Lanka’da 13.00.                 

Telefon Kullanımı             
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming)   açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir              

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar             
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa   ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklupantolonlar, rahat yürüyüş   ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler   almanızıöneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj   aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.Ülkede Budist   tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu   sarangiysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya   eşarp almalarını öneririz. Ayrıcabu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve   çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilenayakkabılar ve   sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.                 

Yemek Kültürü             
Otellerde uluslararası mutfaklar sunulmaktadır.                  

Elektrik             
Sri Lanka’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler   İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Sri Lanka’ya gitmeden   önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir   dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.                 

Alışveriş             
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.            
 
Notlar: Acente, havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 

 


Tur Yorumları

Yorum Yap