+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

GÜNEY AFRİKA - KRUGER PARKI

29-01-2021 - 07-02-2021
kişi başı/ $2349

1.Gün  : İstanbul - Johannesburg – Kruger Milli Parkı // 29 Ocak 2021 Cuma 
26 Ocak Salı günü saat 22:30’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj islemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait TK 38 sefer sayılı uçak ile saat 02:15’de Johannesburg’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 11:10’da Johannesburg’a varışın ardından alandan ayrılıyor ve Kruger Ulusal Parkı’na doğru hareket ediyoruz. Varışa istinaden gerçek safari deneyimi olan lodge konaklamalarımızda odalarımızı alacağız. Sonrasında serbest zaman. Akşam yemeğimiz Lodge’da verilecek. Geceleme otelimizde.    

2.Gün  : Kruger Ulusal Parkı // 30 Ocak 2021 Cumartesi    
Sabah otelde alınacak olan kahvaltının ardından Kruger Ulusal Parkında safari için yola çıkıyoruz.  Kruger Ulusal Parkı, Güney Afrika’nın en büyük milli parkı olmasının yanı sıra ve tüm Afrika kıtasının da   en büyük milli parklarından birisidir.  Yüksek vahşi hayvan yoğunluğu Büyük 5'i içerir: aslanlar, leoparlar, gergedanlar, filler ve buffalolar. Yüzlerce diğer memeli (yaklaşık 147) burada akbaba, kartal ve leylek gibi 517 kuş türü gibi evlerini yapıyor. Dağlar, çalı ovaları ve tropik ormanlar peyzajın bir parçasıdır. Park, 19 485 km²'lik bir alanı kaplamaktadır.Kruger, Güney Afrika'nın tamamında sadece 400 civarında olduğu düşünülen nesli tükenmekte olan Afrika yaban köpeklerine de ev sahipliğı yapmaktadır. Tüm gün sürecek bu inanılmaz safarinin ardından Lodge’umuza geçeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

3.Gün  : Kruger Ulusal Parkı  - Johannesburg   // 31 Ocak 2021 Pazar    
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Johannesburg’a doğru yola çıkacağız. Varışımıza istinaden panoramik şehir turumuz gerçekleştirilecek. Şehir Merkezi, Houghton-Mandela Evi, Rosebank, Sandton bölgeleri turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize dönüş ve geceleme Johannesburg’taki otelimizde.     
 
4.Gün  : Johannesburg – Victoria Şelaleleri  // 01 Şubat 2021 Pazartesi    
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Johannesburg – Victoria Falls uçuşumuz gerçekleştirilecek. Victoria Falls havalimanına varışımızın ardından kaybolmayan gök kuşağı ile ünlü Victoria şelaleleri turumuzu yapacağız. İngiliz kâşif David Livingstone tarafından keşfedilen şelaleye, dönemin kraliçesi olan Victoria ismi verilmiştir.  Doğanın gücüne yakından tanıklık edeceğiniz; Zambezi Nehri üzerinde, Zambia ve Zimbab ve sınırlarının birleştiği noktada yer alan bu şelale yaklaşık 60 m yükseklikten büyük bir gürültüyle akar. Dünyanın en büyük şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalesinde geçireceğimiz keyifli bir günün ardından otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan dünyanın en görkemli şelalelerinden birisi olan Victoria Şelalelerinde akşam yemekli Zambezi Tekne Turu ile güneşin batışını izleyeceğiz. Geceleme otelimizde.    
Akşam Etkinliği: Zambezi Tekne Turu Akşam Yemekli 

5.Gün  : Victoria Şelaleleri // 28 Ocak 2021 Perşembe // 02 Şubat 2021 Salı    
Sabah alınacak kahvaltıdan sonra serbest zaman.  Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Botswana Chobe Milli Parkı Kara & Tekne Safarisi turuna katılabilirler. Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelden ayrılıp yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından safari jeepler ile turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında öncelikle kara safarisi yapacağız. Beş büyük olarak nitelenen Aslan, Leopar, Fil, Gergedan ve Bizona ev sahipliği yapan Chobe Milli Parkında bu türleri görme fırsatı yakalayacağız. Ardından öğle yemeğimizi alacağız. Yemek sonrası nehir gemisi ile bu kez nehir üzerinden safariye devam edeceğiz. Tur bitimi Zimbabve’de bulunan otelimize geri döneceğiz. Geceleme otelimizde.    
Botswana Chobe Milli Parkı & Tekne turu 
** Vize kapıda alınmaktadır ve ücrete dahil değildir.     

6.Gün  : Victoria Şelaleleri – Johannesburg – Cape Town // 03 Şubat 2021 Çarşamba    
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile önce Victoria Falls–Johannesburg uçuşumuzu ardından uçak değiştirip Johannesburg – Cape Town uçuşunu gerçekleştireceğiz. Cape Town’a varışın ardından alanda bizi bekleyen özel araçlarımız ile otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.    

7.Gün  : Cape Town  // 04 Şubat 2021 Perşembe    
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Alış veriş, dinlenme ve gezme fırsatı. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenleyeceğimiz Ümit Burnu (Öğle yemekli) gezimize katılabilirler. Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak  Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Deniz kenarındaki restorantda alınacak öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.    
Ümit Burnu gezisi öğle yemekli 

8.Gün  : Cape Town  // 05 Şubat 2021 Cuma    
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımız ile opsiyonel Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği (Öğle yemekli) gezisi yapılacaktır. Öncelikle Masa dağını ve yörenin ünlü içeceklerini tadacağımız turumuza çıkıyoruz. 45 dakikalık yolculuğumuzun ardından geleceğimiz bu çiftlikte; önce mahzenleri geziyor ardından tadım yapıyoruz. Daha sonra 1679’ da kurulmuş olan Stellenbosh kasabasına geçiyor ve şarapları, meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Ardından Spier Çiftliğinde; Eagle Encounter’da Güney Afrika’nın vahşi kuşlarını görüyoruz. Restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.     
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi öğle yemekli 

9.Gün  : Cape Town - İstanbul  // 06 Şubat 2021 Cumartesi    
Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Daha sonra kararlaştırdığımız saatte buluşarak, İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayollarına ait TK 45 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:35’de Istanbul’a uçuş. Yeni güne uçakta gireceğiz...    

10.Gün  : İstanbul  // 07 Şubat 2021 Pazar    
Saat 06:00’da İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuz sona eriyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle. 


*** Triple oda satışımız yoktur***

X Large Paket (Opsiyonel)
505 $ Yerine 465 $
Botswana Chobe Milli Parkı Kara & Tekne Safarisi   $ 205,00    
Ümit Burnu Turu Öğle yemekli  $ 150,00    
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi Öğle yemekli  $ 150,00  

Large Paket (Opsiyonel)
300 $ Yerine 280 $ 

Ümit Burnu Turu Öğle yemekli  $ 150,00 
Masa Dağı & Stellenbosh Çiftliği gezisi Öğle yemekli       $ 150,00 

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 
Önemli Not: Ektsra tur paketi satışı tur esnasında rehber tarafından yapılacaktır.

Akşam Etkinlikleri
Akşam Etkinliği: Zambezi Tekne Turu Akşam Yemekli: 125 USD (Kişi Başı)

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler
● Türk  Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul -  Johannesburg gidiş ve  Cape Town  – Istanbul  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler   
● Yerel Havayolları ile Johannesberg – Victoria Şelaleleri  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler   
● Yerel Havayolları ile Victoria Şelaleleri -  Johannesberg - Cape Town  iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler  
● Kruger Milli  Parkın’da 3* Lodge’da 2 gece oda + kahvaltı + akşam yemeği konaklama   
● Johannesburg’da 4* Otelde 1 gece oda + kahvaltı konaklama   
● Cape Town’da 4* Otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama   
● Victoria Şelaleleri’nde  3* Lodge’da 2 gece      oda + kahvaltı konaklama   
● Kruger Milli Parkında Tam gün Safari    
● Victoria Şelaleleri Turu   
● Johannesburg ve Cape Town panoramik şehir turları   
● Sabah  Kahvaltıları,   
● Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,   
● Türkçe rehberlik hizmeti   

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış fonu ( 50 TL )    
● Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri,   
● Yemekler ensasında alınacak içecekler   
● Zimbabve – Botswana vize ücretleri   
● Opsiyonel (Ekstra) turlar   
● Seyahat  Sağlık  Sigortası    
● Kişisel harcamalar 

İki kişilik odada kişi başı: 2.349USD 
Tek kişilik konaklama: 2.844USD 
İlave Çocuk: 2.299USD ( 12 Yaş) 

3* - 4* Otel ve Lodge
Kruger Milli Parkı: 3* Nkambeni Lodge vb.
Johannesburg: 4* Park Inn by Radisson Sandton vb.
Victoria Şelaleleri: 3* Cresta Sprayview Lodge vb.
Cape Town: 4* Park Inn Foreshore Hotel vb.

GÜNEY AFRİKA - KRUGER PARKI - VICTORIA SELALELERI - BOTSWANA
29.01.2021 - 07.02.2021

9 Gece 10 Gün / Sömestr Dönemi  

Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
ISTANBUL - JOHANNESBURG 28.01.2021 22:30 29.01.2021 02:15 29.01.2021 11:10 THY TK 38
IST (İSTANBUL) JNB (Johannesburg)
CAPE TOWN - ISTANBUL   6.02.2021 18:35 7.02.2021 06:00 THY TK 45
CPT (Cape Town) IST (İSTANBUL)

SIKÇA SORULAN SORULAR

Sağlık
Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri
Güney Afrika Cumhuriyeti Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
Zimbabve ve Botswana Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Vize kapıdan alınabilmektedir. Ortalama kapı vizesi tutarı kişi başı 90-100-$ arası değişmektedir.
*** Pasaportunuzda en az 5 boş sayfanın olması gerekmektedir.

Uçuş Süreleri
İstanbul - Cape Town: 13 saat 10 dakika Johannesburg - İstanbul: 9 saat 30 dakika

Para Birimi
Güney Afrika’nın para birimi:  South African Rand (ZAR). Botswana para Birimi:  Pula(BWP), Zimbabwe Para Birimi: Zimbabwe Dolar’ı ( ZWL)  Yanınıza dolar veya Euro alabilirsiniz ancak USD’nın 2000 yılı ve sonrası basılmış olması gerekmektedir. Aksi takdirde döviz büroları parayı daha düşük bir kurla bozmak istiyorlar.

Saat Dilimi
Türkiye ile Güney Afrika arasında saat farkı bulunmamaktadır.

Telefon Kullanımı        
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, sinek ve böcek savan ilaçlar, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.  Safarilerde üşümemek için yanınıza sizi sıcak tutacak kıyafetler alabilirsiniz.

Yemek Kültürü
Güney Afrika’da, genel anlamda Malezya ve Avrupa mutfağından   esinlenerek kendilerine karma bir mutfak kültürü oluşturmuşlardır. Sofralarından taze sebze ve meyve eksik olmaz Botsvana mutfağı diğer Güney   Afrika ülkelerine hayli yakındır. Dana ve keçi eti yemeklerde en çok   kullanılan et türleridir.

Elektrik
Güney Afrika’da elektrik 220/230 volttur ve M tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örneklerihttp://www.iec.ch/worldplugs/t... sitesinden görülebilir.

Alışveriş
Dünyanın en büyük altın madenlerinin bulunduğu ve en çok altın üreten ülkesi olan Güney Afrika’da, alışveriş için akla gelecek ilk ürün mücevherdir. Mücevher mağazalarında çok güzel ve özel tasarımlı takıları bir arada bulabilirsiniz. Ayrıca pazarlarda yöre halkının yapmış olduğu heykeller, oyma işi tahta ürünler, el işi deri malzemeler ve cam yapımı ustaların ellerinden çıkan cam ürünlerini satın alabilirsiniz.
 
Notlar: 
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 

 


Tur Yorumları

Yorum Yap