+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

COSTA VICTORIA ile HİNDİSTAN & MALDİVLER & SRİ LANKA

15-11-2019 - 23-11-2019
kişi başı/ 1199

COSTA VICTORIA ile
HİNDİSTAN & MALDİVLER & SRİ LANKA

TUR ROTASI / 15.11.2019 / 8 GECE
TARİH LİMAN ÜLKE VARIŞ KALKIŞ
15.11.2019 EMİRATES HAVA YOLLARI İLE DUBAİ AKTARMALI MALDİVLER UÇUŞU
16.11.2019 Male MALDİVLER - -
17.11.2019 Male MALDİVLER - 19:00
18.11.2019 Denizde Seyir - - -
19.11.2019 Colombo SRİ LANKA 07:00 17:00
20.11.2019 Denizde Seyir - - -
21.11.2019 Mormugao/GOA HİNDİSTAN 08:30 17:00
22.11.2019 Bombay/Mumbai HİNDİSTAN 08:00 -
23.11.2019 Sabah saat 06:00’da gemiden ayrılıp havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Uçağımız 10:25’te kalkacak.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
  Emirates Hava Yolları ile İstanbul (Atatürk Hava Limanı) – Male/Bombay  - İstanbul (Atatürk Hava Limanı) ekonomi sınıfı uçuşlar.
  Kişi sayısına bakılmaksızın Türkçe rehberlik hizmeti.
  Havalimanı ve liman vergileri. (550€)
  Havalimanı – Liman – Havalimanı transferler.
  Tercih edilen kategoride tur süresince konaklama.
  Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
  Gemideki eğlence ve şovlar.
  Fitness & Spor salonu kullanımı.
  Seyahat sağlık sigortası. 70 yaş ve üzeri %100 surprim 10€ uygulanır. (Sigorta aynı zamanda mesleki zorunluluk sigortrası olduğundan iptali mümkün değildir.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  Servis ücretleri. Günlük kişi başı 10€ gemide ödenir. Zorunludur.
  İptali kapsayan seyahat sağlık sigortası. 25€. 70 yaş ve üzeri %100 sürprim uygulanır.
  Sağlık hizmetleri. / Kara turları. / Kişisel Harcamalar.
  Gemideki tüm içecekler.
  İç hat bağlantı uçuşları.
  Gerekli vize ücreti. / Sri Lanka vizesi kişi başı 10 euro REZERVASYON ESNASINDA ALINACAKTIR. (ZORUN)
  Yurtdışı çıkış harcı.
BALKONLU KLASİK KABİN: 1.199Euro 
TEK KİŞİ FARKI SORUNUZ..
3. VE 4. KİŞİ YETİŞKİN: 899Euro 
3. VE 4. KİŞİ 17 YAŞ ALTI ÇOCUK: 799Euro
HAVALİMANI VE LİMAN VERGİLERİ 550Euro

**FİYATLAR 2 KİŞİLİK KABİNLERDE KİŞİ BAŞI FİYATLARDIR**
COSTA VICTORIA EXTRA KARA TURLARI
 
MALE (MALDİVLER PLAJ TURU)
Costa neoRiviera’dan sabah erken saatlerde tender botlar ile Male’ye yanaşıyoruz. Buradan bineceğimiz botlar ile rüya gibi kumsalların olduğu, muhteşem bir denize ulaşmak için yaklaşık 1 saat yerel tekneler ile deniz ulaşımınıkullanıyoruz. Adaya ulaştığımızda alkolsüz HOŞGELDİN KOKTEYLLERİMİZ ile bizleri karşılıyorlar. Muhteşem bir otele ait olan bu plajda geçireceğimiz vaktin ardından öğle yemeğimizi yine otelde  açık büfe olarak alıp deniz, kum ve güneşin tadını çıkarıyoruz. Gideceğimiz otelde ücretsiz wifi hizmeti sunulmaktadır. Daha sonra 5* Costa neoRiviera’ya dönüşümüz gerçekleşecektir.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 7 SAAT     |   YETİŞKİN: 220$     |     ÇOCUK: 150$
 
KOLOMBO ŞEHİR TURU 
Gelişen ülkelerin başkentlerinde olduğu gibi, Kolombo da çehresi her geçen gün değişen ve gelişen bir şehir. Eski binaların yerini gökdelenler alırken, eski şehrin çekiciliği insanları cezbediyor. 100 yıllık eski saat kulesi ve İngiliz kolonial binaları halen varlığını korumakta. Sri Lanka’nın ticari kalbi Colombo’yu daha yakından tanıyacağınız turumuz esnasında meşhur Gangarama Tapınağı, Belediye binası, Belediye müzesi, Sea Caddesi, tüccar ve esnaf ile pazarlıkların en iyi yapıldığı, şehrin en hareketli bölgesi olan  Pettah göreceğimiz yerler arasında. Tur esnasında rehberiniz değerli taş ve çay alışverişi için serbest zaman verecektir. Tapınak gezisi esnasında ayakkabılarınızı çıkartmanız gerekmektedir. Yanınızda yedek çorap bulundurunuz.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 6 SAAT     |   YETİŞKİN: 90$     |     ÇOCUK: 50$
 
MORMUGAO / GOA ŞEHİR TURU
Bu turumuz sırasında sizlere Goa’nın tarihi yerlerini, görkemli plajlarını ve doğal güzelliklerini göstereceğiz. Limandan hareketle Shree Mangesh’e adanmış olan Mangueshi Tapınağına gidiyoruz. Sonrasında, bir zamanlar Roma kiliselerine rakip olan Eski Goa Kiliselerini görmeye gidiyoruz. Bom Jesus Basilikası, Se Katedrali ve St. Catejan Kilisesi göreceğimiz yerler arasında. Buradan hareketle eski tarihi binaların çokça olduğu başşehir Panjim City’e gidiyor ve Latin Quarter’ı görüyoruz. Alışveriş için verilecek serbest zaman sonrası gemimize dönüyoruz.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 6 SAAT     |   YETİŞKİN: 85$     |     ÇOCUK: 50$
 
MUMBAİ & BOMBAY ELEPHANT MAĞRALARI
Sabah erken saatte 5* Costa neoClassica’dan hareket ile Elephanta Mağraları turumuzun başlangıç noktası olan yerel feribotların kalktığı limana ulaşıyoruz. Yapacağımız deniz yolculuğundan sonra sağlı sollu yerel alışveriş tezgahlarının bulunduğu yaklaşık 250- 300 metrelik bir yolu yürüyeceğiz. Rahat yürütüş ayakkabıları almanızı öneririz. Great Cave Temple ziyaretimiz başlayacaktır. İsa’nın doğduğu 550’li yılları temsil eden ve Elephanta’nın en dikkat çeken figürü olan Shiva’nın 3 yönü – yaratıcı, koruyucu, yok edici- ziyaret edilecektir. Yerel rehberimizin anlatımı ile bu muhteşem yapı hakkında bilgi sahibi olduktan sonra ada ve yapı hakkında bilgilendikten sonra öğlen sularında adadan ayrılıyoruz ve 5* costa neoRiviera’ya dönüş yoluna geçiyoruz.
TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 6 SAAT     |   YETİŞKİN: 90$     |     ÇOCUK: 55$
 
KARA TURLARI KATILIM KOŞULLARI
*Kara turları min. 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.
*Acente yerel tedarikçilerden gelecek fiyatlar doğrultusunda kara turu fiyatlarında değişiklik yapabilir.
*Tur ödemeleri turun 1. Günü rehbere nakit ve euro olarak yapılmalıdır. Kredi kartı, seyahat çeki geçerli olmayacaktır. Turun 1. Günü ödeme yapmayan misafirlerimiz daha sonraki günlerde turlara katılım göstermek isterse yerel tedarikçilerimizden alınacak onay doğrultusunda katılım gösterebilirler.
*Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.
*Çocuk yaşı 12 ve altıdır. 4 yaş altı ücretsizdir otobüste yer olmaması durumunda ebevenyleri ile aynı koltukta gidecektir.
 
NOTLAR VE BİLİNMESİ GEREKENLER
*Programda belirtilen saatleri Emirates Hava yolları ve Costa Cruise şirketinden alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
*Gemi yolculuğu sırasındaki alacağınız akşam yemeklerinden 2’si resmi akşam yemeğidir ve burada yemek isteyen her erkek yolcumuzun yanında en az bir adet takım elbise, bayanların da en az 1 adet gece elbisesi bulundurmak zorundadırlar.
*Gemi seyahati esnasında grubumuzun akşam yemek alacağı restoran ve masalar daha önceden belirlenmiş ve isimlere göre numaralandırılmış olacaktır. Dolayısıyla gemide alınacak ilk öğün yemekten son öğün yemeğe kadar herkes daha önceden belirlenen yerlerde oturacaktır. Ancak arzu edenler yemeklerini geminin başka restoranlarında da alma hakkına sahiptirler.
*Gemiye check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) kabin anahtarları alınırken gemi resepsiyonuna kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından ortalama 300 Euro bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız harcamalar içindir. Gemi içindeki harcamalarınızı ise (içki, meşrubat veya alkollü içecekler için)gemi resepsiyonu tarafından sizlere verilecek olan manyetik kartlar ile yapabileceksiniz. Gemide casino haricinde hiç bir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki televizyonlardan öğrenebilirsiniz.
*Tura katılacak misafirlerin en az 6 ay geçerliliği olan yırtılmamış pasaportları ve seyahat süresini kapsayan HİNDİSTAN vizeleri olması gereklidir
*Uçuşlar esnasında valizinizde harici batarya bulundurulmamalıdır.
*HİNDİSTAN KONSOLOSLUĞU VİZE İÇİN KESİLMİŞ UÇAK BİLETİ TALEP ETMEKTEDİR. KESİLMİŞ UÇAK BİLETİNİ TEMİN ETMEK İÇİN HAVAYOLUNA ÖDEMENİN TAMAMININ YAPILMASI GEREKLİ OLDUĞUNDAN ÖDEME TAMAMLANMADAN VİZE EVRAKLARI İLETİLEMEYECEKTİR.
*Gemiye içki, ütü, saç kurutma makinası vb sokmak kesinlikle yasaktır.
*Gemi seyahatimizin başlangıcında grubumuzun tüm valizleri için belirli renklerde valiz etiketleri gemi biletiniz ile birlikte sizlere ulaştırılacaktır. Cruise limanında bu etiketleri valizlerinize takmanız gereklidir.
*Valizlerinizi geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakite kadar kamaralarınıza gelmeyebilir. Bu yoğunluk ve kalabalıktan kaynaklanan ve kesinlikle geminin sorumluluğunda olan bir durumdur. Onun için gemiye bineceğiniz ilk gün elzem olan ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.
*Geminin kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda gemimizin kalkış saatinden en geç 60 dakika önce gemiye giriş yapılması gerekir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan da acentemiz sorumlu olmayacaktır.
*Gemi seyahatimizin sonunda ise valizlerinizi toplayarak bir gece önceden kabinlerinize daha önceden bırakılacak etiketleri takarak saat 00.00’a kadar kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir. *Gemiden çıkış işlemlerimizin ardından grubumuzun valizlerinin olduğu istasyondan valizlerini alacaktır. HER BİR MİSAFİRİMİZİN KENDİ VALİZİNİ DOKUNARAK VE KONTROL EDEREK ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ.
*Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.
*Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.
*Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.
*TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, GEMİ BİLETLERİNİ YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN MALE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR.
*Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.
*Gemide Euro para birimi ve kredi kartı kullanılmaktadır. 
*Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.
*Tur esnasında gemi çalışanlarına ve rehberinize fiziksel şidden ve hakaret eden misafirlerimizi gemi kaptanı gemiden indirme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya herhangi bir iade yapılmamaktadır.
*Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir. Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin gemiye ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.
 
YAPACAĞINIZ SEYAHATİNİZDE GÜZEL ANILAR BİRİKTİRMENİZİ TEMENNİ EDERİZ.

Tur Yorumları

Yorum Yap