+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

BÜYÜK İTALYA , YUNANİSTAN VE BALKANLAR - OttO BUS ile

19-04-2019 - 28-04-2019
kişi başı/ 990

 

1.Gün,2.Gün ( Cuma, Cumartesi ) İstanbul-Kavala-Selanik-Igoumenitsa 
Akşam saat 22.00’da Kadıköy Evlendirme Dairesi önünde buluşmamızın ardından oradan hareket ile ikinci buluşma noktamız olan 22.30’da Harbiye Askeri Müze Önünde olacağız. Tanışmamız ve koltuklarımız için kura çekilişinden sonra yola çıkacağız. Tekirdağ, Keşan üzerinden Yunanistan’ın sınır kapısı olan İpsala’ya varacağız. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra sabah saatlerinde Yunanistan içerisinde bizi ilk karşılayacak olan Dedeağaç Şehrine ulaşmış olacağız. Burada bir sabah kahvaltısı ile Avrupa sınırlarında ki ilk kahvemizi yudumluyor olacağız. Daha sonra Dedeağaç’tan hareket ile Gümülcine/İskeçe üzerinden o güzel buram buram kokan bol tereyağlı kurabiyeleri ile meşhur Kavala’ ya varacağız ve şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu küçük şirin şehirden ayrıldıktan sonra Selanik’e varışımız ile birlikte ikinci şehir turumuzu yapacağız. Görülecek yerler arasında; Osmanlı ve Bizans eserleri ile birlikte Büyük İskender heykeli, Aya Dimitros, Beyaz Kule olacak. Daha sonra gezimizin son durağı olan Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret edeceğiz. Verecek olduğumuz kısa molamızın ardından feribotumuza binmek üzere Igoumenitsa liman şehrine doğru yola çıkacağız. Akşam saatlerinde Igoumenitsa’ ya limana varışımız ile birlikte bizler için ayrılmış olan bölümlere geçip, Adriyatik denizinde gece yolculuğu yaparak İtalya’ya doğru yola çıkmış olacağız.

3. Gün (Pazar ) Bari-Napoli-Roma
İtalya yerel saati ile sabah 09.30’da Bari(Brindisi) kentine varmış olacağız. Oradan hareket ile Roma İmparatorluğu döneminden kalan insanlık tarihi için çok önemli bir nokta olan Pompei’ ye hareket edeceğiz (261 km , yaklaşık 3 saat). Pompei şehri İtalya’nın liman kenti olan Napoli’ye yaklaşık 20 dakika mesafede bulunan, günümüzden 2.000 yıl önceki medeniyetin, ihtişamın ve gerçek bir Romalı şehrin nasıl olduğunu görmemize imkan sağlayan bir Antik Şehirdir. Günümüzde İzmir Efes’e benzetilmektedir ancak bir çok yapı çok daya iyi korunmuş bir şekilde karşımıza çıkmaktadır.
İsa’dan sonra 79 yılında gerçekleşen Vezüv yanardağının patlamasıyla bütün bir şehir kül altında kalmış ve bugün yapılan kazı çalışmalarında o döneme ait şehir olduğu gibi korunmuş bir şekilde bulunmaktadır. Eski hamamlar, tiyatrolar, pazar alanları, marketler ve belki de en çok ilginizi çekecek olan adeta bir heykel kalıp gibi taş olarak duran insan kalıntıları görecek olduklarımızın arasındadır. Daha sonra rehberimizin belirleyecek olduğu saat ile yemeğe geçiş yapacağız. ( Yemek ikramımızdır, sizler sadece Napolitan yemeklerden dilediğinizi seçip, sofranıza gelmesini bekleyeceksiniz. ) Nede olsa Napoli’deyiz, Napoli pizzasının, taze kalamarların ya da mis gibi domatesli makaranın tadına bakmadan buradan gitmek olmaz.
Yemeğimiz sonrası Napoli merkeze geçiş yapacağız ve İtalya’nın belki de en yaramaz, en hareketli şehri olan Napoli’de şehir turumuz gerçekleştireceğiz. Görecek olduğumuz yerler arasında Avrupa’daki üzeri kapalı ilk alışveriş merkezi örneklerinden olan Galleria Umberto 1, Napolitan müziğin çıkış noktalarından kabul edilen İtalya içerisinde ki önemli tiyatrolardan olan San Carlo Teatrosu, Francesco di Paola kilisesi ve alışveriş için oldukça hareketli ve keyifli olan uzun Via Toledo caddesi görecek olduğumuz yerler arasındadır.
Daha sonra Napoli’den hareket ile gecelemeyi gerçekleştirecek olduğumuz Roma’ya doğru yola çıkacağız. (Toplam 225 km, mola ile birlikte yaklaşık 2 buçuk saat)


Otelimize varış ile birlikte verilen serbest zaman sonrası, bu kadim şehir ile ilk buluşmamız olan Roma Gece Turu için hareket edeceğiz. Roma şehrinin ışıklandırılması bir başkadır. Tersten okunduğunda AMOR yani aşk anlamına gelen bu şehir ışıklandırmasıyla oldukça romantik bir görünüme sahiptir. Her bir önemli binanın aydınlatılması binaların yapıldıkları yıllarda kullanılan aydınlatma yöntemlerinin tonları ile günümüzde ışıklandırılır. Örneğin Colesseo (Kolezyum) İsa’dan sonra 72 ila 80 yılları arasında yapılmış olan bir binadır ve o dönem meşale yardımı ile aydınlatılmaktadır. Günümüzde de bu yöntem, meşalenin sahip olduğu tonlar ile ışıklandırılması sağlanarak ziyaretçilerini beklemektedir. 
Roma gece turumuzda görecek olduğumuz yerler arasında eski bir hipodrom olan Piazza Navona (Navona Meydanı) meydanı, tüm tanrılara atfen yapılmış Pantheon (Roma’daki en eski tapınak ve en iyi korunmuş Roma dönemi yapısı) , Piazza Del Popolo (halk meydanı) 
alışveriş ve Roma halkının epeyce vakit geçirdiği Via Del Corso caddesi, belki de sizlerin 
Ben-Hur ya da Gladiator filmlerin hatırlayacağı Circo Massimo (büyük hipodrom) ve gerçek adı ile Anfiteatro della Vespasiano yani Colesseo (Kolezyum) görecek olduğumuz yerler arasındadır. Gece turumuzu tamamladıktan sonra konaklama için otelimize dönüşümüzü gerçekleştireceğiz ve konaklama otelimizde. 

4. Gün (Pazartesi ) Roma
Sabah otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltımız sonrasında rehberimizin belirleyecek olduğu saat ile otelimizden ayrılarak tam günlük bir Roma turuna başlayacağız. 3bin yıllık geçmişe sahip olan bu kadim şehirde, imparatorluk dönemine ait bir çok yapının yanı sıra geride bıraktığımız 5 asır içerisinde mimarlık tarihi açısından oldukça önemli olan bir çok yapıyı göreceğiz. 
İlk olarak geçekleştirecek olduğumuz Roma tanıtım turumuzda İtalya Birliğini kuran kralın adını taşıyan Vittorio Emanuele abidesini, Mussolini’nin seçim sonrası halka sesleniş yaptığı Venedik Sarayı’nı ve Venedik Meydanını gezdikten sonra Vatikan’a doğru hareket edeceğiz.  
Roma sınırları içerinde kalmış 44 km’lik en küçük devlet ünvanına sahip Vatikan, sahip olduğu olduğu mimari yapısı ve içerisindeki önemli eserler ile her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. San Pietro meydanı içerisinde bulunan San Pietro Bazilikası ve içerisinde ki önemli yapılar arasında Michelangelo’nun Pieta’sı, Bernini’nin Baldacchino’ su (Baldaken) , Raphael’in  Ölüm Döşeği adlı tablosu görecek olduklarımızın sadece bir kaçıdır. Her yıl milyonlarca kişinin büyük bir merak ve uzun kuyruklar sonucunda içeri girdiği San Pietro Bazilikasına giriş gerçekleştireceğiz. (Yoğun dönemlerde sıra beklemeden, öncelikli geçiş yapmak için özel kapı kullanacağız, bu kapı için giriş biletleri tarafımızdan sağlanacaktır.) Daha sonra Vatikan’dan ayrılıp ve şehir merkezine doğru yolculuk edeceğiz. Yolda Melek Kalesi olarak adlandırılan Castel San Angelo’yu görüp daha sonrasında Melek Köprüsü üzerinden Roma’nın turistik davetkar kalbi olarak kabul edilen dünyada bir tek biz Türklerin Aşk Çeşmesi dediği Fontana di Trevi’ ye  hareket edeceğiz. Burada öğle yemeyi molası ve o meşhur fotoğrafların çekildiği çeşmede serbest zamanımız olacak. Dileyen çok büyük porsiyonlarıyla Roma dondurmasının tadına bakarken ( Roma dondurması ikramımızdır ) dileyen ise bir ritüel olan çeşmeye para atma törenini gerçekleştirebilir. Paralarımızı atıp bol bol fotoğraf çektikten sonra oradan hareket ile Roma’nın oturma odası olarak kabul edilen Piazza Spagna (İspanyol Meydanı) yani İspanyol Merdivenleri görecek olduğumuz bir diğer noktadır.  Daha sonra rehberimizin belirleyecek olduğu akşam saatine kadar sizler için serbest zaman. Roma’nın bir çok ara sokağına girip çıktıktan sonra tekrar buluşup konaklama yapacağımız otelimize hareket. Geceleme otelimizde. 

5. Gün (Salı) Siena – Floransa - Montecatini
Otelimizde alacak olduğumuz kahvaltı sonrasında, Siena için yola çıkacağız. (225 Km, yaklaşık 2 buçuk saat). Siena’ya varışımız ile birlikte şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Yarım günlük turumuzda Toscana bölgesinin inci şehri olarak kabul edilen Siena’da görecek olduğumuz yerler, Siena Duomo’su (Tamamlanabilseydi dünyanın en büyük kilisesi olmak için yapılmaya başlanmış ancak tamamlanamamış kilisedir), Siena Vaftizhanesi , labirent gibi daracık sokaklarından geçip her bir mahallenin çıkış noktası olan Piazza Del Campo ( Campo Meydanı) görecek olduğumuz yerler arasındadır. Aslında her biri günümüzden 8bin yıl öncesinde yaşamış olan Etrüsklerin derebeylikleri olarak bildiğimiz 17 mahallenin temsilcileridir ve bugün sadece İtalyanlar tarafından değil dünyanın bir çok noktasından gelenlerin izledikleri Palio adı verilen atlı yarışlara ev sahipliği yaparlar. Bu yarışlar kendileri için kutsal kabul edilen bir emanetin bir yıl boyunca kendilerinde saklanmasına müsade edecektir, bu sebepten yarışın gerçekleşecek olduğu Campo meydanı Siena’nın kalbi olarak kabul edilir ve oraya çıkan sokaklarda bazı noktalarına el değmemiş Unesco tarafından koruma altına alınmış 1300 yıllardan kalma sokakları gördüğünüz zaman kendinizi zamanda yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz. Gezimiz sonrasında rehberimizin belirlediği saat ile Floransa için yola çıkacağız (75km, yaklaşık 1 saat 15 dakika). Floransa’ya varışımız ile birlikte bir yemek molası, Floransa kadar gelip Floransa usulü bir et yemeden dönmek olmaz. Yemek sonrasında Floransa’da yani İtalyan Rönesans’ının doğduğu sokaklarda etrafınıza bakarak gezmekten boynunuz ağrıyabilir. Her bir noktasında hem sanatsal anlamda hem mimari olarak bir çok heykel, yapı göreceğiz. Görecek olduğumuz yerler arasında 1296 yılından kalma Floransa’nın Duomosu olarak adlandırılan Santa Maria del Fiore (Kutsal Çiçekli Meryem Katedrali ), hemen yanı başında bulunan Giotto’nun  çan kulesi ve Floransa’daki en eski bina olma özelliğini taşıyan 1059 yılından kalma San Giovanni Vaftizhanesi (Battistero Di San Giovanni) Duomo meydanında göreceklerimiz arasındadır. Daha sonra oradan hareketle Floransa’nın eski deri çarşıları, bugün bile Floransa’nın gösterge taşı olarak kabul edilen 1355’ten beri yıkılmadan ayakta kalmayı başarabilmiş olan Ponte Vecchio’yu (Eski Köprü) göreceğiz. Bugün üzerinde onlarca küçüklü büyüklü kuyum dükkanları ile dikkat çeken köprü sizlere kapalı çarşıyı anımsatacaktır. Eski köprüden hareketle adeta Dan Brow’un Inferno (Cehennem) kitabında da belirttiği gibi Arno kıyısından ilerleyip, daracık sokaklardan geçtikten sonra Uffizi avlusunu kullanarak Piazza della Signoria’ya  (Sinyorlar Meydanı) varacağız. Burada adeta bir açık hava müzesine gelmiş gibi hissedeceksiniz. Başınızı her çevirdiğiniz noktada ayrı bir heykel, ayrı bir şaheser karşınıza çıkacak. Daha sonra sizler için serbest zaman ve şehri kendi başınıza keşfetme fırsatı olacak. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte buluşma gerçekleştirip konaklayacağımız otel için hareket edeceğiz. 
Geceleme otelimizde. (Montecatini 45 km yaklaşık 40 dakika)

6.Gün (Çarşamba) Pisa – Portofino – Verona
Sabah otelimizde alacak olduğumuz kahvaltımızın ardından, tarihteki en meşhur kule olma özelliğini taşıyan Mucizeler Meydanı’ndaki eğik Pisa kulesini görmek için yola çıkacağız. ( 45 km, yaklaşık 50 dakika) Tarihteki ilk silindirik kule olma özelliğini taşıyan Pisa kulesinin bulunduğu mucizeler meydanında görecek olduklarımız arasında Avrupa’nın en büyük vaftizhanesi olan Battistero di San Giovanni Pisa, Duomo di Pisa ( Pisa Katedrali) ve tabi ki bir çok fotoğrafa konu olmayı başarmış olan 1173 yılında yapımına başlanan ve bugün 5.5 derecelik eğikliğine rağmen hala ayakta kalmayı başarabilen Pisa Kulesi. Bolca çekilen fotoğraflarımız ve güzel hediyelik alışverişimizden sonra İtalya’nın belki de en çok bilinen küçük balıkçı kasabalarından olan, bir çok filme, kitaba ve şarkıya konu olan Portofino’ ya hareket edeceğiz. (145 km, yaklaşık 2 saat) Portofino’ ya varışımız ile gezimiz olacak ve sonrasında bizler için serbest zaman verilecektir. İtalya’nın bu küçük, ama 1959 yılında İtalyan şarkıcı Vittorio Palentieri’ nin  I Found My Love in Portofino şarkısı ile tanınan dünyanın en romantik tatil kasabalarından olan Portofino’ nun  keyfini çıkartıp rehberimizin belirleyecek olduğu saat ile konaklayacağımız otelimize dönüş. İçin yola çıkacağız (240 km,2 saat 40 dakika)

7. Gün (Perşembe) Verona – Venedik 
Sabah otelimizde alacak olduğumuz kahvaltımızdan sonra Verona şehrini gezeceğiz. Verona’da görecek olduğumuz yerler arasında İtalya içerisinde ki en iyi korunmuş, Kolezyum’ dan bile daha eski olan, günümüzde hala bir çok tiyatro ve operaya ev sahipliği yapan Arena di Verona (Verona Arenası), Erbe Meydanı ve William Shakespeare’in ölümsüz eseri Romeo Giulietta aşkının yaşandığı Giulietta’ nin evi ve o meşhur balkonu bulunmaktadır. Sizler de bu sonsuz aşkın bir parçası olmak ve sevdiklerinizin isimlerini Giulietta’ nin evinin duvarlarına yazmak için yanınızda muhakkak kalem getirmeyi unutmayın.  Bu zengin kuzeyli Verona’ da gezimizi yaparken kendinizi o dönemde yaşamış hissedecek, zenginliklerinin göstergesi olarak yerlerin mermer kaplı olduğu sokaklarda gezerken güzel hatıralara sahip olacaksınız. Rehberimizin belirleyecek olduğu hareket saati ile Venedik için yola çıkış yapacağız. (125 km, yaklaşık 1 buçuk saat)
Varışımız ile birlikte bizleri bekleyen özel teknemiz ile (Vaporetto) 118 ada ve bunları birbirine bağlayan 400 köprünün bulunduğu San Marco adasına ulaşmış olacağız. San Marco adasına gelişimiz ile birlikte görecek olduğumuz yerler arasında Venedik hapishanesi, Dükalık Sarayı ve bunları birbirine bağlayan bu 400 köprü içerisinde en çok merak edilenlerden olan Ponte dei Sospiri (Ahlar Köprüsü), San Marco meydanı, San Marco Bazilikası ve Rialto köprüsü görülecek yerler arasındadır. Turumuz bittikten sonra sizler için serbest zaman verilecektir. Rehberimizin belirlemiş olduğu saatte buluşma, konaklama yapacağımız otelimize varışımız olacaktır ve geceleme otelimizde.
(Palmanova , 110 km, yaklaşık 1 saat 15 dakika )


8. Gün (Cuma) Slovenya Bled - (Ljubljana) – Zagreb - Kutina
Sabah otelimizde alacak olduğumuz kahvaltımız sonrasında, İtalya’dan ayrılıp Slovenya sınırını geçip başkent Lubyana’ ya gitmeden önce, harika bir doğal güzelliğe sahip olan kuzeyin belki de en meşhur göllerinden olan Bled’ e gidiyoruz.(185 km, yaklaşık 2saat). 
Bled gölüne geldiğimiz zaman sizler için bolca fotoğraf çekmek ve sahip olduğu temiz havası eşliğinde güzel kahvelerinizi içmek için serbest zaman verilecektir. Daha sonra oradan başkent Ljubljana’ya ( Lubyana) hareket edeceğiz. (50km , yaklaşık 45 dakika) ve
varışımız ile birlikte şehir gezimizi gerçekleştireceğiz. Görecek olduğumuz yerler, Ljubljanica Nehri, oldukça gösterişli bir şekilde ziyaretçileri bekleyen Dragon Köprüsü, Catedral de San Nicolás (Aziz Nikolas Katedrali ). Şehir gezimiz sonrasında yemek için serbest zaman vereceğiz. Yemek ikramımızdır. (Meşhur Slovenya köftesi )

Turumuz sonrasında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’ geçiş yapacağız. (145 km, yaklaşık 1 saat 45 dakika).  Avrupa’nın en yeşil başkenti  Zagreb’de görecek olduğumuz yerler arasında, Ban Jelacic Meydanı , Zagreb Katedrali , St. Mark’s Kilisesi ve 1926 yılından beri şehrin ticari merkezi olarak kabul edilen Dolac Meydanında kurulan, çevre şehirler ve köylerdeki çiftçilerin getirdikleri kendi ürünlerini yerel halka satış yaptıkları Dolac Pazarı bulunmaktadır. Bu şirin pazarda kendinize çiçekten, peynire, hediyelik eşyalardan antikalara kadar bir çok seçenek bulabilirsiniz. Daha sonra rehberimizin belirleyecek olduğu saat ile konaklama yapacağımız otelimize yerleşmek üzere Kutina’ ya hareket edeceğiz. (85 km, yaklaşık 1 saat) Geceleme otelimizde. 

9. Gün (Cumartesi) Kutina - Belgrad - Niş
Sabah otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltımızın ardından, Sırbistan’ın başkenti Belgrad için yola çıkıyoruz. (318 km, yaklaşık 3 saat buçuk saat ). Almanya’nın güneyinden doğup 10 ülkeyi geçip Karadeniz’e dökülen Tuna ve aslında yine Tuna’nın kollarından olup 4 ülke geçerek Belgrad’da birleşen Sava nehirlerinin buluştuğu noktada kurulan bu güzel şehir bizler için hem gezmek hem de dinlenmek adına güzel bir imkan sunacak. Görecek olduğumuz yerler arasında, Knez Mihailova Caddesi, Cumhuriyet Meydanı ve belki de kentin en bohem yeri olması sebebiyle turistlerin çok sevdiği Skadarlija bölgesi bulunmaktadır.
Daha sonra rehberimiz belirleyecek olduğu saat ile Niş’e hareket edeceğiz. (235 km yaklaşık 2 buçuk saat). Niş’e varışımız ve konaklama otelimizde olacak. 

10. Gün (Pazar) Niş – Sofya İstanbul
Sabah otelimizde yapacak olduğumuz kahvaltımız sonrasında Niş gezimiz için otelimizden ayrılacağız. Nişava Nehri kıyısına kurulmuş olan, Türk ve Osmanlı tarihinden izler taşıyan Niş’te görecek olduğumuz yerler arasında Niş Cami, Eski Osmanlı Çarşısı, Niş Kalesi, Bali Bey Cami bulunmaktadır. Niş’ten ayrılmamız ile birlikte Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya varıp şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. (160 km, yaklaşık 2 buçuk saat ).
Görecek olduğumuz yerler arasında Rotonda Kilisesi, Ayasofya Kilisesi, Osmanlı Döneminde Mimar Sinan’ın tasarladığı 1566 yılından kalma Avrupa’da inşa edilen en eski camilerden olan Banyabaşı Cami, Alexander Nevski Katedrali bulunmaktadır. Daha sonrasında şehri keşfetmek için serbest zaman verilecektir. Rehberimizin belirleyecek olduğu saatte Sofya’dan ayrılmak için buluşmamız olacaktır. 
İstanbul için yola çıkacağız .

Sofya – İstanbul ( 565 km, gümrük işlemleri, kapıda ki sıra durumuna göre yaklaşık toplam
süre 9 saat ). 22.00, 22.30 İstanbul yerel saatleri ile İstanbul Mecidiyeköy / Kadıköy.   

OttObus Programa Dahil Olan Hizmetler
• 8 Gece, 3 & 4 yıldız otellerde oda, kahvaltı konaklama ve şehir vergileri. 
• Lüks OttOBUS otobüsleri ile rahat ve konforlu şehirler arası ulaşım. 
• 1 Gece, Yunanistan – Bari seferi için yolcu gemisinde pulman koltuk. 
• Programda belirtilen tüm şehir, müze , ören yeri gezileri. ( Napoli’de Pompei turu, Roma’da Vatikan turu, Roma’dan Floransa’ya giderken Siena turu, Pisa’ da kuleye çıkış, Portofino turu, Bled gölü. 
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu seyahat sigortası.
• Türkçe tüm şehirlerde rehberlik. 
• Napoli (öğle yemeği), Floransa (akşam yemeği) , Slovenya (öğle yemeği) olmak üzere 3 şehirde yemek ikramı.
• Otobüste limitli su ikramı. (2x500 ml kişi başı)
 
OttObus Programa Dahil Olmayan Hizmetler
• Programda belirtilen yerler dışında ki müze ve ören girişleri.
• Şahsi harcamalar. 
• Vize masrafları (Yeşil Pasaport sahipleri muaftır).
• Yurtdışı çıkış harcı.

İki kişilik odada kişi başı: 990,00Euro
Single Farkı: 165,00Euro
Üç kişilik odada kişi başı: 990,00Euro
10 - 16 yaş çocuk: 560,00Euro ( 2 yetişkinin yanında )   

 

 

Her Şey Dahil Avrupa /Otobüsle Avrupa

PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM GEZİLER DAHİL !!!

OTOBÜSTE PARA TOPLAMAK YOK !!!

EKSTRA TUR YOK !!!

 

HAREKET TARİHLERİMİZ

31 Mayıs / 09 Haziran - Ramazan Bayramı 
05 Temmuz / 14 Temmuz 
19 Temmuz / 28 Temmuz
9 Ağustos / 18 Ağustos Kurban Bayramı 
23 Ağustos / 1 Eylül
6 Eylül / 15 Eylül

GEZİLECEK YERLER  !!!!

1) İstanbul Hareket 
2) Yunanistan Dedeağaç
3) Yunanistan, Kavala
4) Yunanistan, Selanik
5) Yunanistan, Igoumenitsa
6) İtalya, Bari
7) İtalya, Napoli, Pompei
8) İtalya, Roma, Vatikan
9) İtalya, Siena
10) İtalya, Floransa
11) İtalya, Pisa
12) İtalya, Portofino
13) İtalya, Verona
14) İtalya, Venedik
15) Slovenya, Bled
16) Slovenya, Lübliana
17) Hırvatistan, Zagreb
18) Sırbistan, Belgrad
19) Sırbistan, Niş
20) Bulgaristan, Sofya
 
Toplam 6 Ülke, 18 Şehir

Tur Yorumları

Yorum Yap