+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

ATEŞLİ KÜBA - THY İLE

23-01-2021 - 31-01-2021
kişi başı/ $1550

1.GÜN: İSTANBUL – HAVANA – VARADERO    
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check in işlemlerinin yapılmasının ardından saat 02.25’te Türk Havayolları’na ait TK183 sefer sayılı uçak ile Havana’ya hareket ediyoruz. 13 saat 50 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 08.10’da Havana Uluslararası Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile Varadero’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Varadero’daki herşey dahil otelimize yerleşiyoruz. Uçuşumuzun yorgunluğunu Dünyaca meşhur Varadero plajlarında ve denizinde atıyoruz. Konaklama otelimizde.    

2.GÜN:  VARADERO     
Kahvaltının ardından her şey dahil konseptindeki otelimizde tüm gün deniz, kum ve güneşin tadını çıkaracağız. Öğle ve akşam yemekleri otelimizde. Konaklama otelimizde.      

3.GÜN: VARADERO- HAVANA     
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya dönüyoruz. Havana’ya varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Tur sonrası otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Konaklama Havana’daki otelimizde.    

4. GÜN: HAVANA     
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak “öğle yemekli Benzersiz Havana Turu “ düzenlenecek. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam Dileyen misafirlerimiz opsiyonel turumuz olan; Kübalı sanatçıların canlı ritmleri ve salsa dansları eşliğinde, Akşam yemeğini de alacağınız unutulmaz geceye katılabilirler. Konaklama otelimizde.    
Öğle yemekli Benzersiz  Havana Turu
Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği 

5.GÜN: HAVANA      
Kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle opsiyonel turumuz için Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış bu güzel şehir Cienfuegos’u geziyoruz. Sonra Trinidad’a doğru yola çıkacağız. Trinidad’a varınca bu tarihi, sevimli şehri gezeceğiz. Akşam saatlerinde şehrin meydanında Küba’lı müzisyenlerin ve dansçıların performanslarını izleme ve dinleme şanşına sahip olacaksınız. Konaklamamızı casa denilen yerel halkın evlerinde yapıyoruz. (Konaklama yapılacak evlerde her odaya ait özel banyo ve tuvalet mevcuttur!)    
Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 gece-2 gün/2 öğle yemeği dahil) :  

6. GÜN: HAVANA    
Kahvaltının ardından serbest zaman. Trinidad opsiyonel turuna katılan misafirlerimiz, ise Santa Clara’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz Küba Devrimi esnasında en çetin savaşlara sahne olan Santa Clara gezimizde, Che Guevara’nın 37 arkadaşı ile birlikte ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı ve Zırhlı Tren göreceklerimiz arasında olacak. Sonrasında Havana’ya dönüyoruz.    

7.GÜN: HAVANA    
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Vinales Vadisi ve Pinar del Rio turumuza katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında vadinin ortasında bulunan restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana'ya geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz Opsiyonel Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show turumuza katılabilirler. Tur sonrası otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.    
Öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu  
Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show 

8.GÜN: HAVANA - İSTANBUL     
Kahvaltının ardından havaalanına transfer. Türk Havayollarına ait TK183 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.30’da Istanbul’a uçuş. Uçuşumuz Karakas stoplu olacaktır. Yaklaşık olarak 1 saatlik bir bekleme olacaktır ve uçaktan İstanbul’a kadar inmeyeceğiz. Yeni güne uçakta gireceğiz...    

9. GÜN: İSTANBUL     
Yerel saat ile 10:00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. 

Opsiyonel Turlar
Öğle yemekli Benzersiz  Havana Turu: 115  $  
Geleneksel Küba Müzikleri eşliğinde akşam yemeği: 105 $  
Öğle yemekli Vinales Vadisi ve Pinar del Rio Turu: 115 $ 
Akşam Yemekli Cabaret Parisien  Show: 100 $ 
Trinidad, Cienfuegos ve Santa Clara Turu (1 gece-2 gün/2 öğle yemeği dahil) : 185 $ 

 
**** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir***** 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler
● Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Havana gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak      bileti
● Havalimanı vergileri   
● Havana’da 4* Otelde 4 gece oda + kahvaltı konaklama (Trinidad turunu almayan misafirler için +1 gece ilave ile Havana’da toplam 5 gece),   
● Varadero’da 4* Otelde 2 gece her şey dâhil konaklama   
● Havana şehir  turu   
● Programda belirtilen şehirlerarası transferler   
● Havalimanı –  Otel – Havalimanı arası transferler,   
● Türkçe Rehberlik Hizmeti   

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış fonu ( 50TL )
● Vize Ücreti ( 55$ )   
● Ekstra turlar,    
● Seyahat Sigortası    
● Kişisel harcamalar   
● Ek bagaj ücretleri  

İki kişilik odada kişi başı: 1.550USD 
Tek kişilik konaklama: 1.975USD 
İlave Çocuk: 1.450USD ( 12 Yaş) 

4* Otel 
4* Memories Miramar Havana vb.     
http://www.hotelmiramarhavana.com/

 
4* Memories Varadero vb. 
https://www.memoriesresorts.com/resort/memories-varadero-beach-resort

ATEŞLİ KÜBA TÜRK HAVA YOLLARI İLE
23.01.2021 - 31.01.2021 - 8 Gece 9 Gün 

 

Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
İSTANBUL - HAVANA 22.01.2021 23:30 23.01.2021 02:05 23.01.2021 07:05 Türk Havayolları TK 183
IST (İSTANBUL) HAV (Havana)
HAVANA - İSTANBUL   30.01.2021 08:35 31.01.2021 08:35 Türk Havayolları TK 183
HAV (Havana) IST (İSTANBUL)

Sık Sorulan Sorular
 
Sağlık           
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı   zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz   etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.               

Vize Bilgileri           
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri   vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan   ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta   yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge   üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik   Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş   yaparken gümrük memuruna uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga   veya ibare vurulmaz.               

Uçuş Süreleri           
İstanbul - Havana: 13 saat 50 dakika, Havana– İstanbul:   16 saat 15 dakika.               

Para Birimi           
Küba’nın para   birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible   Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu   parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı   öneririz.               

Saat Dilimi           
Küba   ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da   05.00               
Telefon Kullanımı           
Cep telefonu hattınız uluslararası   aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da   kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).               

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar           
Kolayca   giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu   pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont   almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası   gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların   şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.               

Yemek Kültürü           
Küba’da   tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye   özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak   lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.               

Elektrik           
Küba’da elektrik 110 volt olsa da   kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili   ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir:   http://www.iec.ch/worldplugs/t... ve   http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.               

Alışveriş           
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik   eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor. KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM?  Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki   sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde   puro sayın alabilirsiniz.         


Notlar: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından 

 


Tur Yorumları

Yorum Yap