+90 ( 216 ) 355 14 65 / 66

ARJANTİN BREZİLYA

18-01-2020 - 27-01-2020
kişi başı/ $2699

ARJANTIN - BREZILYA 18-27 OCAK 2020 (SÖMESTİR)

1. GÜN: İSTANBUL – BUENOS AIRES // 18 Ocak 2020 Cumartesi  
Turumuz saat 07.00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 15 sefer sayılı uçuşu ile saat 10.25’te Buenos Aires’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.35’te varış. Alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.      

  
2. GÜN: BUENOS AIRES // 19 Ocak 2020 Pazar       
Kahvaltının ardından panoramik Buenos Aires gezimize başlıyoruz. Güney Amerika’nın en büyük şehirlerinden olmasına rağmen kendinizi önemli bir Avrupa kenti geziyormuş hissinden kurtaramayacağınız mimarisi, birbirinden lezzetli yemeklerden oluşan mutfağı ve elbette kalbinden taşan tango ile eşsiz şehir Buenos Aires’te ilk durağımız bu şehre neden “Güney Amerika’nın Paris’i" namının verildiğini bize varlığı ile anlatan La Recoleta semti olacak. Şehrin seçkin semtlerinden biri olan bu yerde Eva Peron’un (Evita) da mezarının bulunduğu Recoleta Mezarlığı’nı göreceğiz. Ardından Katedral ve Colon Tiyatrosu, La Boca semti gezimizin diğer önemli noktaları arasındadır. Turumuzun ardından şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Akşam dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Tango Gecesi'ne katılabilirler. Akşam yemeğimizi de alacağımız bu gezide bambaşka bir tango deneyimine tanık olmak için şehrin en iyi tango mekânlarından birinde olacağız. Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.      
Akşam Etkinliği : Yemekli Tango Gecesi   110-USD (Kişi başı)      
      

3. GÜN: BUENOS AIRES // 20 Ocak 2020 Pazartesi       
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği San Isidro ve Tigre turuna katılabilirler. Turumuzdan özel aracımız ile Buenos Aires’in kuzeyinde yer alan, sadece Buenos Aires’in değil tüm Güney Amerika kıtasının en varlıklı semtlerinden biri olan San İsidro’ya hareket ediyoruz. Burada taş döşeli yollar ve kolonyal dönem evleri ile çevrili tarihi merkezi görüyoruz. Daha sonra aracımız bizi Tigre’ye götürecek. Burada halka açık bir feribotla Parana Deltası’nda yaklaşık 1 saat süren bir gezi yapıyoruz. Turumuzun ardından özel aracımız ile otelimize hareket ediyoruz. Günün geri kalanında serbest zaman.  Konaklama Buenos Aires’teki otelimizde.   
San İsidro ve Tigre Turu: 70-USD (Kişi başı)      
      

4. GÜN: BUENOS AIRES – IGUAZU //  21 Ocak 2020 Salı       
Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli bir uçak ile Iguazu’ya (Arjantin) uçuyoruz. Varışımızda havalimanında yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve Iguazu’nun Brezilya tarafına geçiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Iguazu Şelalelerini keyifli bir yürüyüş eşliğinde geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Macuco Safarisine katılabilirler. Macuco Safari, İguazu’nun tüm görkemine ve keyfine varacağınız, heyecan dolu bir maceraya götürecek eşsiz bir tekne turu. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama Iguazu otelimizde.      
Macuco Safari Turu: 120-USD(Kişi başı)      
      
5. GÜN: IGUAZU // 22 Ocak 2020 Çarşamba   
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen yolcularımızla ekstra Kuş Parkı turu yapılacaktır.  160 kuş türünüm barındığı Dünyaca ünlü Tropik yağmur ormanının içerisinde unutulmaz anlar yaşayıp, birbirinden güzel tropikal kuşları fotoğraflama imkânı yakalayabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Rafa Inn Show’a katılabilirler. Güney Amerika danslarının sergilendiği gösteri süresince yemeğinizi yerken keyifli ve unutulmaz dakikalar yaşayabilirsiniz. Konaklama Iguazu otelimizde.      
Kuş Parkı Turu: 75-USD ( Kişi Başı )      
Akşam Etkinliği : Yemekli Rafa Inn Show  105-USD (Kişi başı)      
      

6.GÜN: IGUAZU - RIO DE JANEIRO // 23 Ocak 2020 Perşembe       
Kahvaltının ardından havaalanı transferine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerim rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Şeytan Boğazı turuna katılabilir. Dünya'nın 7 Doğa harikasından birisi olan Iguazu Şelaleri'nin Arjantin tarafında bulunan muhteşem görüntüsü ve suyun çağıltısıyla insanı büyüleyen Garganta del Diablo'ya (Şeytan boğazı'na) 2 km. boyunca en hızlı akan nehir üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. Sular U şeklinde, 150 metre genişliğindeki ve 700 metre uzunluğundaki yarıktan ve 82 metre yükseklikten müthiş bir su damlacıkları bulutu oluşturarak düşüyor. Burası Iguazu Şelaleri'nin en etkileyici ve büyüleyici seyir noktasıdır. Turun ardından rehberin belirlediği saatte havaalanına transfer oluyoruz ve Rio de Janeiro’ya uçuyoruz. Varışımızı takiben otele transfer. Dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan yemekli Samba Show’a katılabilirler. Yerel bir restoranda alınacak akşam yemeğinin ardından dünyanın en güzel dans gösterilerinden biri olan ve adı ülke ile özdeşleşmiş Platformda Samba Show izleyeceğiz. Konaklama Rio De Janerio otelimizde.      
Şeytan Boğaz’ı Turu 120-USD (Kişi başı)      
Akşam Etkinliği : Yemekli Samba Show   160-USD (Kişi başı)      
      

7. GÜN: RIO DE JANEIRO // 24 Ocak 2020 Cuma       
Kahvaltının yapılacak panoramik şehir turumuzda kolonyal bölgesini ziyaret edecek, burada dar caddeler, meydanlar ve tarihi binalar arasında Candelaria, Praça XV, Travesso Marketi, Metropolitan Katedrali’ni göreceğiz. Gezinin ardından şehir keşif için serbest zaman. Konaklama Rio De Janeiro otelimizde.  

  
8. GÜN: RIO DE JANEIRO // 25 Ocak 2020 Cumartesi  
Kahvaltının ardından alışveriş yapmak, dinlenmek, çevreyi tanımak, deniz ve güneşten istifade etmek için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği yarım günlük Corcovado turuna katılabilirler. Bu turumuz esnasında Rio’nun sembolü olmuş tepedeki ünlü İsa Heykelini görecek ve ünlü Monorail adlı raylı sisteme binerek tepeye çıkacak ve Rio’nun o doyumsuz manzarasını göreceksiniz. Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Sugar Loaf turuna katılabilirler. Turumuzda Guanabara Körfezi’nin inanılmaz manzarasına doyacağınız Sugar Loaf Tepesi’ne teleferikler ile çıkıyoruz. Dönüşte otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.  Corcovado Turu: 100usd( Kişi başı)      
Sugar Loaf turu: 100usd ( Kişi başı)      
      

9. GÜN: RIO DE JANEIRO – SAO PAULO // 26 Ocak 2020 Pazar       
Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait bir uçakla Brezilya’nın en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo’ya hareket ediyoruz. Varışta yapılacak panoramik şehir turumuzda Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu göreceklerimiz arasındadır. Daha sonra dinlenmek için otelimize transfer oluyoruz.       
      

10. GÜN: SAO PAULO – İSTANBUL // 27 Ocak 2020 Pazartesi       
Otelden çıkış işlemlerinin tamamlanmasının ardından havaalanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK 16 sefer sayılı uçağı ile saat 05.15’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız yerel saat ile 22.30’da.      

****** Ekstra turlar minimum 20 kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****    
Önemli Not: Opsiyonel tur indirimleri tura gitmeden satın alımlarda geçerlidir. Tur sırasında alınan opsiyonel turlarda herhangi bir indirim yapılmamaktadır !!!  


Arjantin & Brezilya X Large Paket (Opsiyonel)
510 $ Yerine 460 $

San İsidro ve Tigre 70 $    
Macuco Safari 120 $  
Şeytan Boğazı  120 $    
Corcovado Turu 100$    
Sugar Loaf Turu 100 $

Arjantin & Brezilya Large Paket (Opsiyonel)
320 $ Yerine 290 $
  
Şeytan Boğazı 120 $  
Sugar Loaf Turu 100 $    
Corcovado Turu 100 $

 

Tur Programına Dahil Olan Hizmetler
● Türk Havayolları  ile İstanbul -  Buenos Aires gidiş / Sao Paulo  – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.    
● Buenos Aires – Iguazu / Iguazu – Rio de Janeiro / Rio de Janerio – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri.    
● Buenos Aires’te 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    
● Iguazu’da 2 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    
● Rio de Janeiro’da 3 gece 4 yıldızlı otelde konaklama    
● Sao Paulo’da 1 gece 4 yıldızlı otelde konaklama     
● Programda belirtilen tüm transferler    
● Panoramik Buenos Aires, Rio De Janeiro şehir turları    
● Iguazu Şelaleleri Brezilya tarafında Ulusal Parklara giriş ücretleri.    
● Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler.    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri


Tur Programına Dahil Olmayan Hizmetler
● Yurtdışı çıkış fonu ( 15 TL )    
● Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri    
● Yemeklerde alınacak içecekler    
● Seyahat Sigortası    
● Kişisel harcamalar    
● Bahşişler    

 

İki kişilik odada kişi başı: 2.699 USD
Tek kişilik oda: 3.374 USD 

Otel Detayları

Buenos Aires – 4* Kenton Palace vb.
http://www.kentonpalace.com.ar/

Iguazu – 4* Mabu Interludium Iguassu Convention vb.
https://www.hoteismabu.com.br/en/hoteis/hoteis-em-foz-do-iguacu/mabu-interludium-foz-do-iguacu-en/

Rio De Janeiro -  4*  Merlin Copacabana Hotel vb. 
http://www.hotelmerlin.com.br/

 

Sao Paulo - 4*  Novotel Jaragua vb. 

https://www.accorhotels.com/tr/hotel-6224-novotel-sao-paulo-jaragua-conventions/index.shtml

ARJANTIN - BREZILYA 18-27 OCAK 2020 (SÖMESTİR)

9 Gece - 10 Gün  
 
Uçuş Bilgileri          
  Buluşma Kalkış Tarihi Varış Tarihi  Havayolu Uçuş Kodu
İSTANBUL - BUENOS AİRES 18.01.2020 07:00 18.01.2020 10:25 18.01.2020 22:35 THY TK 15
IST (Istanbul) EZE (Buenos Aires)
SAO PAULO - İSTANBUL   27.01.2020 05:15 27.01.2020 22:30 THY TK 16
GRU (Sao Paulo) IST (Istanbul)

 
SIKÇA SORULAN SORULAR
       
Sağlık             
Arjantin ve Brezilya’ya girişlerde   aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun   olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu   tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları,   vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına   karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.                 

Vize Bilgileri             
Arjantin   ve Brezilya’ya girişlerde Türk vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Fakat farklı ülke vatandaşı olan   misafirlerimizin, kendi elçilikleri ile görüşerek konu ile ilgili bilgi almaları   gerekmektedir.                 
Uçuş Süreleri             
İstanbul   - Buenos Aires arası uçuş 17 saat 35 dakikadır. Uçak Sao Paulo’da 1 saat 20   dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan   inilmesi yasaktır. //// Sao Paulo - İstanbul arası uçuş 12 saat 20 dakikadır   ve direkt uçuştur.                 
      
Para Birimi             
Arjantin’in para birimi Argentine Peso (ARS): 1 USD =   4.65 ARS / 1 Euro = 6.05 ARS Brezilya’nın para birimi Brazilian Real’dir   (BRL): 1 USD = 2.01 BRL / 1 Euro = 2.61 BRL                 

Saat Dilimi             
Her   iki ülke ile Türkiye arasında –5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat   12.00 iken her üç ülkede de saat 07.00.                 

Telefon Kullanımı             
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming)   açık ise kullanılmaktadır.                 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar             
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun   kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları,   akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun   dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak   tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek   hafıza kartları da getirebilirsiniz.                 

Yemek Kültürü             
Arjantin   ve Brezilya’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta   olduğu mutfak kültürleri vardır. Şili’nin enfes içeceklerini özellikle   denemenizi öneririz.                 

Elektrik             
Her iki ülkede de elektrik 220 volttur. Arjantin’de C   tipi ikili yuvarlak ve I tipi üçlü yassı prizler kullanılmaktadır.   Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler   kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.                 

Alışveriş             
Buenos Aires’te şehir merkezindeki Avenida Santa Fe ve   Avenida Corrientes ile Belgrano'daki Avenida Cabildo alışveriş açısından   şehirdeki en hareketli yerler. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde  yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse   alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek   isteriz.          
 
Notlar
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.   
 

Tur Yorumları

Yorum Yap